Nordac Pro: wszechstronny przedstawiciel przetwornic do szaf sterowniczych

Nord rozszerza rodzinę przetwornic Nordac Pro Nord Drivesystems

Przedsiębiorstwo Nord Drivesystems rozszerza swoją rodzinę przetwornic Nordac Pro, dodając urządzenia obsługujące moce do 22 kW. Wszystkie pięć rozmiarów w serii ma wbudowany interfejs Ethernet obsługujący wiele protokołów oraz wąską, kompaktową konstrukcję. Nord oferuje zatem doskonałe rozwiązanie w zakresie elektroniki dla swoich systemów napędowych – dla szerszego zakresu mocy.

Szeroki zakres interfejsów i funkcji w jednej serii produktów – to zalety rodziny przetwornic Nordac Pro. Seria jest na rynku od roku 2019, a już pomyślnie się tu zadomowiła. Zintegrowane interfejsy Ethernet obsługują wiele protokołów: ProfiNET, EtherCAT, EtherNET IP i Ethernet Powerlink. Kompaktowa konstrukcja w rozmiarze książki umożliwia oszczędny montaż w szafach sterujących.

Trzy sprawdzone rozmiary czy też klasy mocy zostają uzupełnione o dwa modele dla mocy od 7,5 do 11 kW i od 15 do 22 kW. Oznacza to możliwość uzyskania bardziej wydajnych aplikacji, takich, jak logistyka wewnętrzna, zastosowania pocztowe, kurierskie oraz w branży żywnościowej.

– Dzięki tym dodatkowym rozmiarom, uzyskujemy dalszą rozbudowę naszego obszernego portfela doskonale dobranych rozwiązań napędowych  podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w Nord Drivesystems.

Produkty przekonują do siebie wysoką przeciążalnością, dają się łatwo konfigurować dzięki interfejsowi Bluetooth i nadają się do pracy tak z silnikami synchronicznymi, jak asynchronicznymi. Sterowanie zaraz po podłączeniu oraz opcjonalne moduły zapewniają maksimum elastyczności. Dodatkowo, nawet podstawowa wersja Nordac Pro SK 500P, zapewnia bardzo wydajne połączenia i użyteczne funkcje, takie jak: interfejs CANopen, przerywacze hamulcowe, funkcje sterowników logicznych i kontrolę pozycji POSICON. Co więcej, istnieje możliwość integracji bezpiecznej redukcji momentu oraz bezpiecznego zatrzymania SS1.

W porównaniu do poprzedniej generacji przetwornic częstotliwości do szaf rozdzielczych nowe przetwornice mają znacznie mniej wersji, co zapewnia wyraźniejsze korzyści w zakresie wydajności, szczególnie dla dużych systemów. Jednocześnie przetwornice Nordac Pro SK 500P zapewniają więcej funkcji o jeszcze lepszej jakości.

Oprócz lepszych parametrów i cech, nowa generacja przetwornic wykorzystuje sprawdzoną strukturę parametrów Nordac, fizycznie i funkcjonalnie zachowując kompatybilność wsteczną.

– Sukcesywnie rozbudowujemy tę rodzinę i wiodące technologicznie urządzenia Nordac Pro będą dostępne w najbliższych latach dla wszystkich zakresów mocy.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę