Narzędzia odpowiednie do konkretnych zastosowań

Narzędzia odpowiednie do konkretnych zastosowań Adobe Stock

Niezawodny sprzęt to podstawowy warunek w drodze do celu, zarówno w przemyśle, produkcji, jak i pracach rozwojowych. Conrad Electronic uważnie monitoruje wymagania swoich klientów biznesowych i oferuje im szeroką gamę wysoce specjalistycznych narzędzi, które spełniają konkretne potrzeby. Pokonywanie przeszkód jest rzeczą oczywistą przy tworzeniu nowych projektów w dziedzinie badań i rozwoju.

Do projektowania prototypów inżynierowie i pracownicy działu rozwoju potrzebują między innymi elastycznego sprzętu do lutowania i precyzyjnych narzędzi do pracy z komponentami elektronicznymi –  wyjaśnia Michael Schlagenhaufer, starszy dyrektor ds. strategii produktów i dostaw w Conrad Electronic. – Nie należy jednak lekceważyć aspektu bezpieczeństwa. Odpowiedni sprzęt można znaleźć na Conrad Sourcing Platform. Obecnie dostępnych jest ponad 800 000 produktów od ponad 3500 marek, które zaspokajają codzienne techniczne potrzeby operacyjne. Dla wszystkich, którzy stawiają na digitalizację zaopatrzenia, mamy odpowiednie rozwiązania w zakresie eProcurement niezależnie od wielkości firmy. Dzięki temu zakupy potrzebnych produktów są jeszcze łatwiejsze i szybsze.

Więcej swobody w tworzeniu prototypów? Dzięki kompaktowej linii Weller WT jest to możliwe, np. wybierając cyfrową stację lutowniczą WT 1012 z 1-kanałową jednostką, kolbą lutowniczą 90 W i stojakiem bezpieczeństwa 2 w 1.

W przypadku cech szczególnych linii WT wszystkie produkty do lutowania i obróbki są idealnie do siebie dopasowane, dzięki czemu zapewniają więcej miejsca na stole warsztatowym – w tym zawierają obrotowe bezpieczne stojaki, które można ze sobą łączyć, lub moduły zasilające ustawiać jeden na drugim. Dotyczy to również lutownic pasywnych, hybrydowych lub mikrolutownic, które charakteryzują się kompatybilnością wsteczną dla ponad 1000 kombinacji grotów. Ponadto Weller Erem oferuje trwałe narzędzia precyzyjne, takie jak: obcinaki boczne i szczypce, pęsety i narzędzia specjalne dla wielu różnych sektorów przemysłu.

Bez względu na to, czy jesteś początkującym programistą, czy doświadczonym inżynierem, niezawodna ochrona od stóp do głów jest niezbędna, jeśli chcesz być profesjonalny w pracy. Conrad Sourcing Platform oferuje niezbędne wyposażenie do bezpiecznej pracy od najlepszych marek, np. ergonomicznie ukształtowane pełne okulary 3M z przezroczystymi soczewkami octanowymi, które chronią przed gazami, drobnym pyłem i promieniowaniem UV, nawet w trudnych warunkach pracy. Komfort noszenia zapewniają regulowane przeguby oraz szeroki i regulowany pałąk. Rękawice robocze Uvex phynomic foam oferują odczuwalną różnicę pod względem komfortu noszenia. Oddychająca powłoka polimerowa Aqua „airLite” na wewnętrznej stronie dłoni i końcówkach palców zapewnia precyzję dotyku i wyczucia podczas precyzyjnych prac. Ponadto przekonują bardzo dobrą przyczepnością zarówno w suchym, jak i lekko wilgotnym środowisku.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę