Narzędzia akumulatorowe dla przemysłu i handlu

Narzędzia akumulatorowe dla przemysłu i handlu Adobe Stock

Niezależnie od tego, czy chodzi o branżę motoryzacyjną, produkcję maszyn czy przemysł obróbki drewna: aby umożliwić płynne działanie i wydajne procesy, należy zapobiegać przestojom maszyn. Jednocześnie każdy etap wydajnego procesu produkcyjnego wymaga odpowiednich narzędzi. To samo dotyczy profesjonalistów z zakresu instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej czy HVAC, którzy w swojej pracy w dużym stopniu polegają na dostępności właściwych narzędzi. Dlatego Conrad Sourcing Platform oferuje szeroki i wszechstronny asortyment urządzeń i narzędzi do najtrudniejszych zadań.

Wielu producentów narzędzi oferuje jeden zestaw akumulatorów do produktów o tej samej mocy, aby zapewnić użytkownikom jak największą elastyczność – wyjaśnia Michael Schlagenhaufer, starszy dyrektor i lider zespołu ds. strategii produktu i dostaw w Conrad Electronic. – Firma Metabo idzie o krok dalej: Cordless Alliance System (CAS) to standard uzgodniony między wiodącymi producentami elektronarzędzi. Gwarantuje kompatybilność wszystkich elektronarzędzi partnerów CAS z jednym pakietem akumulatorów Metabo, a tym samym zapewniaj znaczną oszczędność. Obecnie akumulatory 23 producentów są kompatybilne z ponad 230 różnymi produktami. 

Szczególnie wydajne systemy akumulatorów 18 V zapewniają gotowość narzędzi do pracy w dowolnym miejscu i czasie. Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne Fein AMM 500 Plus Top jest prawdziwym urządzeniem uniwersalnym, kompatybilnym z około 100 akcesoriami. W momencie zakupu w zestawie znajduje się wiele różnych brzeszczotów i tarcz do szlifowania, a także szpachelki i tarniki. Inną praktyczną cechą jest możliwość odczytu poziomu naładowania bezpośrednio z akumulatora.

Z kolei wydajna wyrzynarka akumulatorowa GST 18 V-LIS firmy Bosch o smukłym kształcie prowadnicy zapewnia optymalną kontrolę nawet podczas cięcia od dołu, a dzięki wysokości podnoszenia (23 mm) umożliwia profesjonalną obróbkę cięć okrągłych i poprzecznych w drewnie litym, płytach wiórowych i drewnianych materiałach kompozytowych. Mocna i kompaktowa wiertarka udarowa SB 18 L firmy Metabo o zwartej konstrukcji oraz praktycznej walizce z tworzywa sztucznego z wieloma akcesoriami do wiercenia i wkręcania sprawdzi się do różnego rodzaju prac remontowych, montażowych i instalacyjnych.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę