elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Conrad Electronic jest autoryzowanym dystrybutorem Arduino

Conrad Electronic
Reklama
Reklama

Projekt Arduino powstał w 2005 r. we włoskim mieście Ivrea, a obecnie jest nieodzowną częścią warsztatów i laboratoriów projektowych, a nawet niektórych sektorów przemysłu. Dzięki łatwemu w użyciu mikrokontrolerowi sprzętowemu i zrozumiałemu oprogramowaniu Arduino stało się uznaną na całym świecie platformą open-source dla elektroników i programistów.

Conrad już od kilku lat sprzedaje wybrane produkty Arduino, ale teraz cały asortyment jest dostępny w jednym miejscu.

Niedawno zostaliśmy oficjalnym partnerem handlowym Arduino i możemy zaoferować naszym klientom jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej kompleksowe zaopatrzenie – mówi Alexander Kastner, product manager w Conrad Electronic. W przyszłości będziemy oferować pełną gamę produktów Arduino, w tym płytki, moduły, osłony i zestawy. Daniel Kilian, global sales director Arduino, wspomina o kolejnej istotnej korzyści wynikającej z partnerstwa. – Dzięki ścisłej współpracy nasze nowe produkty są teraz dostępne bezpośrednio w Conrad w dniu ich premiery.

Conrad Electronic a sektor edukacji

Poza przemysłem i społecznością twórców Conrad od kilku lat monitoruje wymagania sektora edukacyjnego w zakresie transformacji cyfrowej i MINT. Produkty Arduino Education zostały specjalnie zaprojektowane, aby uczynić lekcje w szkołach i na uczelniach ciekawszymi i bardziej nastawionymi na doświadczenie. Dzięki materiałom online, które dostępne są dla zestawów Arduino Education, nauczyciele mogą łatwo uzyskać dostęp do wielu wskazówek, dzięki czemu wprowadzenie do programowania i elektroniki jest szybkie i łatwe. Alexander Kastner widzi duży potencjał w przyszłościowym zastosowaniu płytek deweloperskich w szkołach i edukacji zawodowej: – W dzisiejszych czasach zestawy do prototypowania Arduino można znaleźć w wielu sektorach przemysłu. Dzięki temu studenci i absolwenci, którzy zapoznali się z programowaniem Arduino, mają znaczną przewagę, jeśli chodzi o karierę zawodową.

Reklama

Arduino jest przede wszystkim wszechstronnym systemem sterowania przeznaczonym dla wszystkich, którzy chcą realizować własne pomysły projektowe i zajmują się automatyzacją – od budowy sygnalizacji świetlanej LED do złożonych projektów IoT. W przeciwieństwie do komputerów jednopłytkowych, sprzęt Arduino jest w zasadzie programowalnym mikrokontrolerem We/Wy. Korzystając z szerokiej gamy różnych czujników, Arduino jest w stanie monitorować swoje otoczenie, a także odpowiednio sterować oświetleniem, silnikami elektrycznymi i wieloma innymi elementami wykonawczymi.

Zaprojektowane z myślą o łatwości obsługi

Reklama

Programowanie sprzętu jest łatwe przy użyciu języka programowania Arduino opartego na C++. Cały zestaw został zaprojektowany z myślą o prostocie, łatwości obsługi. Oprócz darmowego oprogramowania do pobrania Arduino działa jako platforma open-source. Oznacza to, że każdy zainteresowany elektroniką może pobrać gotowe schematy i układy ze strony Arduino. Następnie można nad nimi pracować i dostosować do własnych potrzeb. Co więcej, projekty mogą być monitorowane i kontrolowane zdalnie za pomocą Arduino IoT Cloud oraz udostępniane z korzyścią dla wszystkich za pośrednictwem Arduino Project Hub.

Seria MKR Arduino została stworzona specjalnie dla innowatorów twórców. Oprócz szerokiego zakresu zadań przełączania i sterowania, cechy serii MKR w dużej mierze koncentrują się wokół komunikacji płytek i ekranów – począwszy od SigFox dla aplikacji IoT, Wi-Fi dla łączności LAN, kompatybilności z GSM. W tym kontekście, użycie wszechstronnego modułu Bluetooth u-blox NINA W-102 wraz z Arduino NANO RP2040 Connect tworzy idealną parę, jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału Internetu Rzeczy (Numer produktu: 2372094 / 2371847). 

Arduino Pro to wydajny w wysokim stopniu system przeznaczony m.in. do złożonych zastosowań przemysłowych, robotyki, sztucznej inteligencji w urządzeniach oraz do sterowania maszynami. Oznacza to zaawansowane i bardzo dopracowane układy płytek, takie jak Portenta H7 lite, wyposażone w dwurdzeniowy układ zdolny do przetwarzania złożonych zadań w czasie rzeczywistym (Numer produktu: 2464202). W połączeniu z Arduino IoT Cloud, umożliwia stworzenie kompletnej platformy low-code do tworzenia aplikacji IoT, a także centralnego sterowania.

Źródło: Conrad Electronic

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama