Conrad Electronic jest autoryzowanym dystrybutorem Arduino

Conrad Electronic jest autoryzowanym dystrybutorem Arduino Conrad Electronic

Projekt Arduino powstał w 2005 r. we włoskim mieście Ivrea, a obecnie jest nieodzowną częścią warsztatów i laboratoriów projektowych, a nawet niektórych sektorów przemysłu. Dzięki łatwemu w użyciu mikrokontrolerowi sprzętowemu i zrozumiałemu oprogramowaniu Arduino stało się uznaną na całym świecie platformą open-source dla elektroników i programistów.

Conrad już od kilku lat sprzedaje wybrane produkty Arduino, ale teraz cały asortyment jest dostępny w jednym miejscu.

Niedawno zostaliśmy oficjalnym partnerem handlowym Arduino i możemy zaoferować naszym klientom jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej kompleksowe zaopatrzenie – mówi Alexander Kastner, product manager w Conrad Electronic. W przyszłości będziemy oferować pełną gamę produktów Arduino, w tym płytki, moduły, osłony i zestawy. Daniel Kilian, global sales director Arduino, wspomina o kolejnej istotnej korzyści wynikającej z partnerstwa. – Dzięki ścisłej współpracy nasze nowe produkty są teraz dostępne bezpośrednio w Conrad w dniu ich premiery.

Conrad Electronic a sektor edukacji

Poza przemysłem i społecznością twórców Conrad od kilku lat monitoruje wymagania sektora edukacyjnego w zakresie transformacji cyfrowej i MINT. Produkty Arduino Education zostały specjalnie zaprojektowane, aby uczynić lekcje w szkołach i na uczelniach ciekawszymi i bardziej nastawionymi na doświadczenie. Dzięki materiałom online, które dostępne są dla zestawów Arduino Education, nauczyciele mogą łatwo uzyskać dostęp do wielu wskazówek, dzięki czemu wprowadzenie do programowania i elektroniki jest szybkie i łatwe. Alexander Kastner widzi duży potencjał w przyszłościowym zastosowaniu płytek deweloperskich w szkołach i edukacji zawodowej: – W dzisiejszych czasach zestawy do prototypowania Arduino można znaleźć w wielu sektorach przemysłu. Dzięki temu studenci i absolwenci, którzy zapoznali się z programowaniem Arduino, mają znaczną przewagę, jeśli chodzi o karierę zawodową.

Arduino jest przede wszystkim wszechstronnym systemem sterowania przeznaczonym dla wszystkich, którzy chcą realizować własne pomysły projektowe i zajmują się automatyzacją – od budowy sygnalizacji świetlanej LED do złożonych projektów IoT. W przeciwieństwie do komputerów jednopłytkowych, sprzęt Arduino jest w zasadzie programowalnym mikrokontrolerem We/Wy. Korzystając z szerokiej gamy różnych czujników, Arduino jest w stanie monitorować swoje otoczenie, a także odpowiednio sterować oświetleniem, silnikami elektrycznymi i wieloma innymi elementami wykonawczymi.

Zaprojektowane z myślą o łatwości obsługi

Programowanie sprzętu jest łatwe przy użyciu języka programowania Arduino opartego na C++. Cały zestaw został zaprojektowany z myślą o prostocie, łatwości obsługi. Oprócz darmowego oprogramowania do pobrania Arduino działa jako platforma open-source. Oznacza to, że każdy zainteresowany elektroniką może pobrać gotowe schematy i układy ze strony Arduino. Następnie można nad nimi pracować i dostosować do własnych potrzeb. Co więcej, projekty mogą być monitorowane i kontrolowane zdalnie za pomocą Arduino IoT Cloud oraz udostępniane z korzyścią dla wszystkich za pośrednictwem Arduino Project Hub.

Seria MKR Arduino została stworzona specjalnie dla innowatorów twórców. Oprócz szerokiego zakresu zadań przełączania i sterowania, cechy serii MKR w dużej mierze koncentrują się wokół komunikacji płytek i ekranów – począwszy od SigFox dla aplikacji IoT, Wi-Fi dla łączności LAN, kompatybilności z GSM. W tym kontekście, użycie wszechstronnego modułu Bluetooth u-blox NINA W-102 wraz z Arduino NANO RP2040 Connect tworzy idealną parę, jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału Internetu Rzeczy (Numer produktu: 2372094 / 2371847). 

Arduino Pro to wydajny w wysokim stopniu system przeznaczony m.in. do złożonych zastosowań przemysłowych, robotyki, sztucznej inteligencji w urządzeniach oraz do sterowania maszynami. Oznacza to zaawansowane i bardzo dopracowane układy płytek, takie jak Portenta H7 lite, wyposażone w dwurdzeniowy układ zdolny do przetwarzania złożonych zadań w czasie rzeczywistym (Numer produktu: 2464202). W połączeniu z Arduino IoT Cloud, umożliwia stworzenie kompletnej platformy low-code do tworzenia aplikacji IoT, a także centralnego sterowania.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę