Moduły UWB i LoRa firmy Murata w ofercie Farnell

Moduły UWB i LoRa firmy Murata w ofercie Farnell Murata

Farnell oferuje od teraz najnowsze moduły łączności UWB i LoRa firmy Murata do wygodnej integracji bezprzewodowej. Te najnowocześniejsze moduły opracowano z myślą o uproszczeniu procesu rozbudowy i certyfikacji łączności bezprzewodowej, co pozwoli z łatwością wdrażać funkcje bezprzewodowe w szerokiej gamie zastosowań.

Moduły UWB firmy Murata charakteryzują się niewielkim rozmiarem oraz funkcjami tagów i kotwic UWB o wysokiej dokładności lokalizacji. Te moduły są wyposażone w zintegrowane interfejsy RF i upraszczają proces wdrażania, co likwiduje wymóg posiadania rozległej eksperytyzy z zakresu technologii RF. Dzięki temu deweloperzy mogą płynnie wprowadzać zaawansowane funkcje lokalizacji do swoich aplikacji.

Ponadto moduły LoRa firmy Murata stanowią kompaktowe, zintegrowane rozwiązanie z wbudowanym kontrolerem MCU. Deweloperzy mają możliwość elastycznego wykorzystania kontrolera MCU jako hosta dla węzła końcowego, zapewniając możliwości dostosowania go do różnych projektów.

Z radością ogłaszamy wprowadzenie modułów łączności firmy Murata do oferty Farnell – powiedział Ross Murgatroyd, Global Product Segment Leader for Microcontrollers & Wireless w Farnell. Te moduły stanowią znaczący postęp w technologii łączności bezprzewodowej i umożliwiają deweloperom tworzenie innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań bezprzewodowych w różnych branżach.

Moduły UWB firmy Murata zapewniają niezrównaną dokładność lokalizacji i otwierają nowe możliwości w zakresie śledzenia zasobów i zastosowań RTLS. Technologia UWB zapewnia dokładność lokalizacji rzędu 0,1 m w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Moduły UWB dostępne w Farnell obejmują:

  • Moduł UWB z certyfikatem FiRa, typ 2BP to bardzo mały moduł UWB, który zawiera chipset SR150 UWB firmy NXP, zegar, filtry oraz komponenty peryferyjne. Idealnie nadaje się do ogólnych urządzeń IoT (Internet rzeczy — Internet of Things), w tym urządzeń zasilanych bateryjnie.
  • Moduł UWB ze zintegrowanym bezprzewodowym kontrolerem MCU BLE, typ 2AB opracowano jako bardzo mały, wysokiej jakości moduł o niższym zużyciu energii. Może być obsługiwany przez bezprzewodowy kontroler MCU, dzięki czemu doskonale nadaje się do urządzeń noszonych na ciele i zastosowań, w których rozmiar ma kluczowe znaczenie
  • Moduł tagów UWB ze zintegrowanym bezprzewodowym MCU BLE. Typ 2DK to uniwersalny moduł combo UWB + Bluetooth® LE, który ma zintegrowany chipset NXP Trimension™ SR040 UWB, chipset NXP QN9090 Bluetooth® LE + MCU, wbudowaną antenę i komponenty peryferyjne. Idealnie nadaje się do Tagów/Trackerów UWB zasilanych bateriami pastylkowymi i ogólnych urządzeń IoT.

Moduły LoRa typu 1SJ od Murata są najmniejszymi modułami LoRa w ofercie i zawierają układ scalony nadajnika-odbiornika Semtech SX1262 LoRa ConnectTM oraz mikrokontroler STM32L0 od ST Microelectronics, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów na prawnie akredytowany moduł, który może być używany jako centralny element projektu węzła końcowego LoRa.

Moduły LoRa dostępne w Farnell obejmują: 

  • Moduł LoRa OpenMCU typu 1SJ-295 dostarczany w konfiguracji OpenMCU, aby umożliwić flashowanie niestandardowej aplikacji do zintegrowanego mikrokontrolera wraz ze stosem LoRa.
  • Moduł modemu LoRaWAN, typ 1SJ-6868 wstępnie flashowany oprogramowaniem sprzętowym modemu i EUI do obsługi LoRaWAN za pomocą poleceń AT.
  • Zestaw do oceny modułów LoRa wspierający rozwój i weryfikację zarówno konfiguracji OpenMCU, jak i modemu modułu.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę