Łączniki krańcowe typu PAP1V…J02

Pokój

Odpowiadając na zapotrzebowanie firm oraz indywidualnych klientów, „POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna wprowadziła do oferty łączniki krańcowe typu PAP1V…J02 przeznaczone do pracy w urządzeniach, w których wymagane jest niezależne i niejednoczesne przełączenie zestyków torów prądowych.

Łączniki krańcowe tego typu mają zastosowanie w aplikacjach związanych ze sterowaniem bram, żaluzji, maszyn i urządzeń przemysłowych. Wyposażone są one w dwa zestyki NC. Obrót dźwigni z pozycji wyjściowej powoduje otwarcie zestyku toru prądowego związanego z kierunkiem obrotu dźwigni. Drugi tor pozostaje w tym czasie zamknięty. Obrót w kierunku przeciwnym powoduje reakcję odwrotną. Konstrukcja łączników zapewnia stopień ochrony IP65.

 

Pokój, łączniki krańcowe © Pokój

 

DANE TECHNICZNE
zgodność z normąIEC 60947-5-1
napięcia znamionowe łączeniowe UeAC: 24 / 120 / 240 / 400V 50/60 Hz
prądy znamionowe łączeniowe IeAC: 10 / 6 / 3 / 1,8 A
kategoria użytkowaniaAC-15
napięcie znamionowe izolacji Ui500 V A600
stopień ochronyIP65
trwałość mechanicznaV41, V51, V52 10x10 cykli
ochrona przeciwporażeniowaklasa II
temperatura otoczenia-25...+70°C
przekrój przewodów przyłączeniowych1 lub 2x 0,75 - 2,5 mm
pozycja montażudowolna
materiał obudowytworzywo

 

Do oferty zostały wprowadzone łączniki krańcowe z następującymi rodzajami głowic: PAP1V41J02 (nr kat. 37-HANJ), PAP1V51J02 (nr kat. 37-HAOJ) oraz PAP1V51J02 (nr kat. 37-HAPJ)

 

Pokój, łączniki krańcowe © Pokój

 

Poza tym „POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna poleca bogatą ofertę łączników krańcowych przeznaczonych do pracy w układach sterowniczych, kontrolnych, zabezpieczających i pomiarowych, np. w obrabiarkach, osprzęcie technologicznym w przemyśle spożywczym, w maszynach pakujących itp. Głowice napędowe mogą być montowane w jednej z czterech możliwych pozycji ( co 90). Konstrukcja członów zestykowych umożliwia skuteczne przełączenie zestyków działających niezależnie (migowo) lub zależnie.

Są to łączniki o następujących stopniach ochrony:

  • IP65 - Korpus wykonany z tworzywa – typ PAP1, PDP1
  • IP66 - Korpus wykonany z metalu – typ PAM1, PBM1, PDM1
  • IP67 - Korpus wykonany z metalu – typ PEM1, PEM2.

Do zestyków podłączony jest na stałe przewód (1mb) co zapewnia trwałą i bardzo dobą szczelność. Łączniki wyposażone są w wiele rodzajów głowic o różnych możliwościach aplikacyjnych. W ofercie również wykonania z resetem.

Szczególne miejsce zajmują łączniki krańcowe awaryjnego stopu PSP1, PSM1, PSBM1, z których to wyróżniamy trzy grupy:
z kluczem – otwarcie pokrywy lub drzwi powoduje wyjęcie z gniazda; współpracującego z łącznikiem klucza i przełączenie zestyków;
z dźwignią lub wałkiem – umożliwiają kontrolę osłon lub uchylnych drzwi;
linkowy – stosowany w maszynach i taśmociągach, gdy niemożliwe jest zamontowanie odpowiednich osłon. Działa zarówno na pociągnięcie, jak i zerwanie linki.

Łączniki posiadają:
– certyfikat na znak B i CE;
– badania typu UDT uprawniające do stosowania w układach sterowania i sygnalizacji dźwigów i dźwignic.

Szczegóły techniczne oraz materiały do projektowania znajdują się na stronie internetowej www.pokoj.com.pl

Źródło: POKÓJ

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę