elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Łączniki krańcowe typu PAP1V…J02

Pokój
Reklama
Reklama

Odpowiadając na zapotrzebowanie firm oraz indywidualnych klientów, „POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna wprowadziła do oferty łączniki krańcowe typu PAP1V…J02 przeznaczone do pracy w urządzeniach, w których wymagane jest niezależne i niejednoczesne przełączenie zestyków torów prądowych.

Łączniki krańcowe tego typu mają zastosowanie w aplikacjach związanych ze sterowaniem bram, żaluzji, maszyn i urządzeń przemysłowych. Wyposażone są one w dwa zestyki NC. Obrót dźwigni z pozycji wyjściowej powoduje otwarcie zestyku toru prądowego związanego z kierunkiem obrotu dźwigni. Drugi tor pozostaje w tym czasie zamknięty. Obrót w kierunku przeciwnym powoduje reakcję odwrotną. Konstrukcja łączników zapewnia stopień ochrony IP65.

Reklama

 

Pokój, łączniki krańcowe © Pokój

 

DANE TECHNICZNE
zgodność z normą IEC 60947-5-1
napięcia znamionowe łączeniowe Ue AC: 24 / 120 / 240 / 400V 50/60 Hz
prądy znamionowe łączeniowe Ie AC: 10 / 6 / 3 / 1,8 A
kategoria użytkowania AC-15
napięcie znamionowe izolacji Ui 500 V A600
stopień ochrony IP65
trwałość mechaniczna V41, V51, V52 10x10 cykli
ochrona przeciwporażeniowa klasa II
temperatura otoczenia -25...+70°C
przekrój przewodów przyłączeniowych 1 lub 2x 0,75 - 2,5 mm
pozycja montażu dowolna
materiał obudowy tworzywo

 

Do oferty zostały wprowadzone łączniki krańcowe z następującymi rodzajami głowic: PAP1V41J02 (nr kat. 37-HANJ), PAP1V51J02 (nr kat. 37-HAOJ) oraz PAP1V51J02 (nr kat. 37-HAPJ)

 

Reklama

Pokój, łączniki krańcowe © Pokój

 

Poza tym „POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna poleca bogatą ofertę łączników krańcowych przeznaczonych do pracy w układach sterowniczych, kontrolnych, zabezpieczających i pomiarowych, np. w obrabiarkach, osprzęcie technologicznym w przemyśle spożywczym, w maszynach pakujących itp. Głowice napędowe mogą być montowane w jednej z czterech możliwych pozycji ( co 90). Konstrukcja członów zestykowych umożliwia skuteczne przełączenie zestyków działających niezależnie (migowo) lub zależnie.

Są to łączniki o następujących stopniach ochrony:

  • IP65 - Korpus wykonany z tworzywa – typ PAP1, PDP1
  • IP66 - Korpus wykonany z metalu – typ PAM1, PBM1, PDM1
  • IP67 - Korpus wykonany z metalu – typ PEM1, PEM2.

Do zestyków podłączony jest na stałe przewód (1mb) co zapewnia trwałą i bardzo dobą szczelność. Łączniki wyposażone są w wiele rodzajów głowic o różnych możliwościach aplikacyjnych. W ofercie również wykonania z resetem.

Szczególne miejsce zajmują łączniki krańcowe awaryjnego stopu PSP1, PSM1, PSBM1, z których to wyróżniamy trzy grupy:
z kluczem – otwarcie pokrywy lub drzwi powoduje wyjęcie z gniazda; współpracującego z łącznikiem klucza i przełączenie zestyków;
z dźwignią lub wałkiem – umożliwiają kontrolę osłon lub uchylnych drzwi;
linkowy – stosowany w maszynach i taśmociągach, gdy niemożliwe jest zamontowanie odpowiednich osłon. Działa zarówno na pociągnięcie, jak i zerwanie linki.

Łączniki posiadają:
– certyfikat na znak B i CE;
– badania typu UDT uprawniające do stosowania w układach sterowania i sygnalizacji dźwigów i dźwignic.

Szczegóły techniczne oraz materiały do projektowania znajdują się na stronie internetowej www.pokoj.com.pl

Źródło: POKÓJ

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama