Innodisk DDR5 podnosi poprzeczkę dla stacji roboczych

Innodisk DDR5 podnosi poprzeczkę dla stacji roboczych Innodisk

Firma Innodisk ogłosiła debiut nowej pamięci DDR5 klasy przemysłowej dla stacji roboczych, które są potężnymi komputerami przeznaczonymi do specjalistycznych zastosowań technicznych i naukowych.

Wprowadzenie tej nowej technologii na rynek daje teraz wczesnym użytkownikom szansę zademonstrowania rzeczywistej szybkości i wzrostu wydajności, które obiecano podczas szumu wokół ogłoszenia DDR5 w 2021 r. Teraz, gdy Innodisk rozpoczyna masową produkcję, nowe technologie, które DDR5 wprowadza, takie jak podwójne grupy banków, odświeżanie tego samego banku, ECC na matrycy i podwójne kanały podrzędne są wykorzystywane w stacjach roboczych, które przesuwają granice szybkości, pojemności i niezawodności w środowiskach profesjonalnych.

Innodisk jest już liderem w branży we wdrażaniu pamięci DDR5 w komputerach stacji roboczych. Jednym z ich klientów, który w znaczący sposób przetestował już DDR5, jest globalna firma, która projektuje i produkuje stacje robocze dla inżynierii, projektowania produktów, architektury, nauki o danych i VFX. Zdecydowali się oni na użycie w swoich stacjach roboczych modułów DDR5 UDIMM 4800MT/s firmy Innodisk o pojemności 32 GB. Te stacje robocze zapewniają idealne dopasowanie do wczesnego wdrożenia DDR5, ponieważ oferują wydajność klasy serwerowej, z zaawansowanymi procesorami i dużą ilością pamięci, w standardowym formacie PC do zastosowań intensywnie korzystających z procesora i pamięci RAM, takich jak grafika, projektowanie 3D i wideo redagowanie.

Klient, którego odbiorcy końcowi obejmują wiele branż, w tym naukową i medyczną, filmową, aplikacje o znaczeniu krytycznym, a także produkcję i projektowanie, mógł skorzystać ze zwiększonej przepustowości DDR5, lepszej wydajności energetycznej i wyższej wydajności pamięci, a także zbudowanych przez nich stacji roboczych z najnowszym i najwyższym standardem w technologii DRAM. Wspomniane wyżej ulepszenia w stosunku do DDR4 pozwolą klientom pracować szybciej i wydajniej, bez martwienia się o utratę danych, dzięki dodatkowej warstwie ochrony poprzez sprawdzanie poziomu IC, którą zapewnia wbudowany moduł ECC DDR5.

Firma Innodisk oferuje obecnie najbardziej wszechstronną gamę przemysłowych rozwiązań DDR5 na rynku, w tym: UDIMM, SODIMM, RDIMM, UDIMM ECC i SODIMM ECC. Te moduły pamięci zawierają również inne branżowe funkcje firmy Innodisk, takie jak 30 μ-calowy złoty palec i technologia antysulfuracyjna, która dodaje warstwę ochronną, aby chronić stopy srebra znajdujące się w modułach DRAM. Dodatkowo do próbkowania dostępne są teraz moduły Wide Temperature UDIMM i SODIMM DDR5.

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę