HMS Networks rozszerza gamę bramek nowej generacji

HMS Networks rozszerza gamę bramek nowej generacji HMS Networks

HMS wprowadza obecnie na rynek wysokowydajną bramkę Anybus Communicator EtherCAT Main Device, która zapewnia łatwy i niezawodny sposób łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z różnymi sieciami przemysłowymi i systemami sterowania.

 

Szybko rozwijający się rynek EtherCat

W ostatnich latach standard EtherCAT szybko zyskiwał na popularności i jest obecnie trzecim najczęściej wdrażanym rodzajem sieci w instalacjach automatyki na świecie oraz preferowanym wyborem w branży półprzewodników. Ponieważ liczba podrzędnych urządzeń wykorzystujących EtherCAT stale rośnie, wzrasta także  zapotrzebowanie na wysokowydajne bramki, które mogą bezproblemowo łączyć te urządzenia z innymi dużymi sieciami przemysłowymi. Anybus Communicator EtherCAT Main Device odpowiada na to zapotrzebowanie, zapewniając niezawodne rozwiązanie do łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z systemami sterowania PROFIBUS, EtherNet/IP, PROFINET lub Modbus-TCP.

Bezproblemowe skanowanie sieci w poszukiwaniu urządzeń EtherCAT

Korzystając bezpośrednio z graficznego interfejsu użytkownika (GUI) oferowanego przez Anybus Communicator, klienci mogą szybko i łatwo skanować sieć EtherCAT w poszukiwaniu urządzeń. Bramka automatycznie identyfikuje każde urządzenie i mapuje jego dane do systemu sterowania, eliminując potrzebę ręcznego wyszukiwania i importowania plików opisu urządzenia (ESI).

Sprawdzona i szybka komunikacja z wykorzystaniem technologii Anybus NP40

Wielokrotnie nagradzany, przemysłowy procesor sieciowy Anybus NP40 zapewnia, że bramki serii Communicator spełniają wysokie wymagania w zakresie wydajności przemysłowej, niezawodności i bezpieczeństwa. Wyposażone w nowe komponenty i oprogramowanie bramki umożliwiają natychmiastowy transfer danych — do 10 razy szybciej niż poprzednie serie. Użytkownicy mogą również wymieniać znacznie więcej danych między sieciami, ponieważ bramy przesyłają do 1 500 bajtów do i z podłączonych sterowników PLC.

Niezawodna i bezpieczna komunikacja

Zbudowane przy użyciu starannie dobranych komponentów przemysłowych i zweryfikowane pod kątem standardów branżowych CE i UL, bramki są zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

Aby chronić użytkowników przed cyberatakami, bramki mają wbudowany fizyczny przełącznik zabezpieczeń , który zapobiega nieautoryzowanym zmianom konfiguracji oraz posiadają funkcję bezpiecznego rozruchu w celu odparcia ataków i infekcji za pomocą złośliwego oprogramowania.

Szybka instalacja i intuicyjna konfiguracja

Zoptymalizowana konstrukcja obudowy, intuicyjny interfejs GUI i łatwa do zrozumienia dokumentacja stanowią podstawę dla procedur szybkiej instalacji i konfiguracji.

Kompaktowa konstrukcja bramki z portami skierowanymi do przodu i montaż na szynie DIN upraszcza instalację, co umożliwia umiejscowienie bramki blisko podłączonych urządzeń i ograniczenie ilości potrzebnego okablowania.

Korzystając z funkcji „przeciągnij i upuść”, użytkownicy mogą konfigurować bramki w oparciu o GUI (graficzny interfejs użytkownika), który jest dostępny za pośrednictwem dedykowanego portu Ethernet na bramkach. Dzięki GUI użytkownicy mogą również monitorować ruch sieciowy i diagnozować usterki, zanim staną się poważnymi problemami.

Dostępna jest również pomoc praktyczna, ponieważ kod QR w GUI zapewnia dostęp do przewodnika, który krok po kroku objaśnia instalację i konfigurację.

Cieszymy się, dodając rozwiązania Anybus Communicator EtherCAT Main Device do listy naszych bramek następnej generacji – wyjaśnia Fredrik Brynolf, menedżer produktu Anybus Gateways w firmie HMS Networks. – Dzięki łatwemu skanowaniu sieci w poszukiwaniu urządzeń EtherCAT, intuicyjnemu interfejsowi GUI i zaawansowanej technologii, te bramki EtherCAT oferują najłatwiejszy i najbardziej niezawodny sposób łączenia podrzędnych urządzeń EtherCAT z innymi wiodącymi sieciami przemysłowymi i systemami sterowania.

Produkty Anybus Communicators są dostępne od ręki jako samodzielne, gotowe do instalacji jednostki. Użytkownicy mogą je personalizować, aby spełniały wymagania dotyczące oznakowania OEM i marki. Bramki mogą być również fabrycznie skonfigurowane i zablokowane, aby mogły być używane jako ściśle zintegrowane elementy komunikacyjne urządzeń automatyki lub maszyn.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę