Firma Omron doceniona za zrównoważony rozwój

Firma Omron doceniona za zrównoważony rozwój Omron

Firma Omron otrzymała wyróżnienie Silver Class w konkursie S&P Global Sustainability Awards, w ramach którego oceniane są działania w zakresie zrównoważonego rozwoju podejmowane przez największe firmy na świecie.

Japońska firma otrzymała wyróżnienie Silver Class w konkursie, którego wyniki ogłoszono na łamach Sustainability Yearbook 2022. Publikacja przedstawia oceny w zakresie zrównoważonego rozwoju przyznane największym globalnie firmom. S&P Global, z siedzibą w USA, jest jedną z najważniejszych światowych firm analitycznych przeprowadzającą audyty w dziedzinie inwestowania odpowiedzialnego społecznie (SRI).  

S&P Global ocenia około 7500 największych na świecie przedsiębiorstw pod kątem działań na rzecz ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej, ładu korporacyjnego oraz rozwoju gospodarczego. Firmy, które znalazły się wśród 15% najlepszych organizacji w każdej z 61 branż, zostały wyróżnione w Sustainability Yearbook 2022 ze względu na znaczące inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku w publikacji wymieniono 83 japońskie firmy, w tym Omron. Firmom, które uzyskały ocenę ESG S&P Global odchyloną o 1-5% względem najlepszego wyniku w branży, przyznano wyróżnienie Silver Class (dotyczy to siedmiu japońskich firm, w tym Omron).  

Firma Omron została wysoko oceniona pod względem kryteriów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. W wymiarze środowiskowym Omron dokłada wszelkich starań, aby analizować wpływ zagrożeń wynikających ze zmian klimatycznych na swoją działalność. Omron od lutego 2019 r. publikuje również istotne informacje zgodnie z wytycznymi TCFD. Równocześnie japońska firma potwierdza dane i parametry środowiskowe związane z jej działaniami u niezależnych stron trzecich. Również w wymiarze ekonomicznym i społecznym Omron wyróżnia się dzięki swoim inicjatywom w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, różnorodności i integracji, a także wielu innych, mającym na celu zwiększanie przejrzystości własnych działań.  

– Bardzo cieszy mnie wiadomość, że firma Omron uzyskała wyróżnienie Silver Class od jednej z najważniejszych na świecie organizacji w zakresie oceny zrównoważonego rozwoju. Szczególnym zaszczytem jest docenienie naszych postępów w obszarze działań na rzecz budowania społeczeństwa neutralnego pod względem emisji CO2. Interesariusze oczekują od przedsiębiorstw – podlegającym coraz ściślejszej kontroli – większego udziału w dążeniu do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. Firma Omron pozostaje wierna swojej misji tworzenia zrównoważonego, lepszego społeczeństwa, osiągając to poprzez współpracę z partnerami handlowymi, z którymi rozwiązuje problemy społeczne – powiedział po ogłoszeniu wyników Yue Liu, senior general manager Oddziału ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Firmie Omron zależy na rozwiązaniu problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem materiałów. Wyzwania te obejmują kwestie społeczne, z którymi chce się uporać poprzez aktywność w głównych obszarach działalności w celu spełnienia oczekiwań interesariuszy w odniesieniu do wzmocnienia fundamentów firmy. Szczegółowe informacje na temat inicjatyw firmy Omron na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć w sekcji raportów zintegrowanych oraz zrównoważonego rozwoju na stronie internetowej firmy.  

Źródło: Omron 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę