Omron powołał nowego dyrektora

Omron powołał nowego dyrektora Omron

Firma Omron ogłosiła, że Fernando Colás, doświadczony menedżer pracujący w firmie ponad 37 lat, został mianowany dyrektorem generalnym (CEO) działu automatyki przemysłowej (IAB) w regionie EMEA.

Fernando Colás jest następcą Seigo Kinugawy, który powróci do Japonii, aby przewodzić globalnej centrali ds. procesów biznesowych i innowacji IT. Colás rozpoczął pracę w firmie Omron w 1985 r. w dziale sprzedaży i marketingu, szybko odnosząc sukcesy w swojej roli. Jego kariera obejmuje ponad dwie dekady pracy na wyższych szczeblach kierowniczych, w tym na stanowisku dyrektora generalnego Iberia i dyrektora Pionu EMEA.

Fernando Colás od 2015 r. kierował marketingiem produktów i przemysłu oraz wsparciem technicznym jako dyrektor generalny ds. marketingu w regionie EMEA, a także nadzorował integrację po fuzji. W tym czasie odegrał kluczową rolę we wdrażaniu strategii transformacji Omron Value Generation 2020 (VG2.0), pomagając producentom w osiągnięciu elastycznej, wydajnej i zrównoważonej produkcji poprzez wdrożenie koncepcji „innovative-Automation”.

Bardzo się cieszę z nowej roli. Moim celem jest pomyślne wdrożenie i realizacja pierwszych etapów długoterminowego planu strategicznego Omrona na rok 2030 w regionie EMEA. Nadal odkrywamy nowe sposoby pozytywnego wpływania na jakość życia ludzi na całym świecie. Nasze podstawowe technologie w zakresie wykrywania, sterowania, robotyki i sztucznej inteligencji umożliwiają producentom dostosowanie ich produkcji do obecnych i przyszłych wyzwań – podkreślił następca Seigo Kinugawy.

Firma Omron dąży do dalszego rozwoju swoich inicjatyw w zakresie ochrony środowiska, a sprostanie wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi i recyklingiem zasobów określiła jako jedne z najważniejszych kwestii, w które należy się zaangażować. – Omron stale bada nowe horyzonty, a zrównoważone innowacje oparte na potrzebach społecznych znajdują się w DNA firmy od momentu jej założenia w 1933 – podsumowuje Colás.

Pochodzący z Hiszpanii Colás ukończył studia inżynierskie w dziedzinie telekomunikacji na Uniwersytecie Alcalá de Henares oraz studia magisterskie w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem (MBA) w Instituto de Empresa (IE Business School) w Madrycie. Swoją nową rolę Colás przejął 21 lutego 2022 r. i podlega Juntcie Tsujinagiemu, prezesowi Industrial Automation Company w Omron Corporation.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę