Farnell z nowym porozumieniem dystrybucyjnym

Farnell z nowym porozumieniem dystrybucyjnym Pixabay

Farnell podpisał nowe porozumienie dystrybucyjne z firmą KUNBUS, by bardziej poszerzyć swój wybór rozwiązań przygotowanych na potrzeby automatyki przemysłowej i aplikacji sterowania. Inżynierowie projektujący tego typu rozwiązania mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystając z komponentów, urządzeń, bramek i modułów rozszerzeń z oferty firmy KUNBUS i wdrażając tym samym idee Przemysłu 4.0 w swoich przedsiębiorstwach.

KUNBUS specjalizuje się w systemach komunikacji przemysłowej, budowanych na potrzeby automatyki, sterowania procesami, produkcji i napędów. Są one oparte na modułowej platformie sprzętowej Revolution Pi, bazującej na Raspberry Pi i oferowanej na zasadach open-source. Ten uniwersalny i niedrogi sprzęt klasy przemysłowej ma wydajność i prostotę typową dla Raspberry Pi, czyniąc jej zalety dostępnymi na rynku sterowania przemysłowego. Klienci firmy Farnell będą teraz mieli większy dostęp do wyboru rozwiązań, przydatnych podczas budowy projektów automatyki i Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things – IIoT). Dodatkowe funkcje, realizowane przez cyfrowe i analogowe moduły rozszerzeń oraz bramki marki KUNBUS, nie muszą być uwzględniane w pierwotnych wersjach rozwiązań, gdyż mogą zostać dodane po czasie doposażenia.

Wybór produktów marki KUNBUS, dostępnych już teraz z szybką wysyłką ze sklepu Farnell, obejmuje:

* RevPi Connect+: Urządzenie oparte na Raspberry Pi Compute Module 3+ daje użytkownikom maksymalną swobodę projektowania i wdrażania projektów IIoT, a to za sprawą otwartej platformy. Dwa złącza ethernetowe sprawiają, że sprzęt może być podłączony jednocześnie do sieci automatyki i sieci IT, przekazując dane pochodzące z maszyn z zakładu fabrycznego do chmury, lub do wyżej położonych z logicznego punktu widzenia systemów IT. RevPi Connect ma też dwa złącza USB, jeden port microHDMI i jeden microUSB.

* RevPi Core 3+: Nawet 32 GB wbudowanej pamięci Flash sprawia, że RevPi Core 3+ to idealny moduł bazowy dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni na przechowywanie danych, niż było to dostępne w przypadku poprzedniej generacji – modułu RevPi Core 3. Nowy produkt jest oparty na Raspberry Pi Compute Module 3+ i ma dwa złącza USB, port HDMI, złącze microUSB i interfejs ethernetowy.

* Cyfrowe i analogowe moduły wejść i wyjść: Wybór cyfrowych i analogowych modułów pozwala przemienić Revolution Pi w przemysłową jednostkę sterowania, o ile tylko jest podłączona do modułu bazowego RevPi Core. Dostępne są trzy wersje. Pierwsza jest określana jako standardowa, z 14-cyfrowymi wejściami i 14-cyfrowymi wyjściami. Pozostałe dwie to wersje specjalne: albo z 16 wejściami cyfrowymi, albo z 16 cyfrowymi wyjściami. Wszystkie są wyposażone w identyczne, czyli 28-pinowe złącze wyprowadzeń na froncie. Natomiast moduł rozszerzający RevPi Analog I/O (AIO) służy do dodania do systemu Revolution Pi czterech wejść analogowych, dwóch wyjść analogowych i dwóch kanałów RTD. Wejścia, wyjścia i kanały RTD są od siebie galwanicznie izolowane oraz izolowane od obwodów logicznych na płytce. Moduł RevPi AIO jest chroniony przed interferencjami, zgodnie z wymogami normy EN 61131-2 i może pracować w temperaturze otoczenia z zakresu od -30 °C do + 55 °C.

* Seria modułowych bramek: Bramki umożliwiają prowadzenie ciągłej i niezawodnej komunikacji pomiędzy różnymi sieciami i systemami. Modułowe bramki marki KUNBUS sprawnie konwertują wszelkie dane, jakie może przesyłać docelowa sieć. Pomijają tylko dane, których nie da się przenosić, ale też same dodają do danych dodatkowe informacje, niezbędne do zapewnienia poprawnego przepływu informacji pomiędzy sieciami. Są przeznaczone do montażu na szynie DIN, mają niewielkie rozmiary i działają na zasadzie plug-and-play. Można je z powodzeniem użyć do przenoszenia danych pomiędzy sieciami, a ponadto są bardzo proste do wymiany, o ile będzie to konieczne.

Niezmiernie się cieszymy, że możemy dodać produkty marki KUNBUS do naszej oferty. Stanowią istotną rozbudowę naszego wciąż powiększającego się wyboru rozwiązań opartych na komputerach jednopłytkowych, stosowanych w automatyce przemysłowej i w aplikacjach sterowania. KUNBUS dostarcza platformę, która wprowadza prostotę i wydajność Raspberry Pi do środowisk przemysłowych, pozwalając przy okazji klientom na doposażenie istniejących systemów, co w praktyce jest największym wyzwaniem w wielu rynkach – powiedział Romain Soreau, head of single board computing w firmie Farnell.

Jako globalny dystrybutor Farnell daje klientom szybki dostęp do łatwych w użyciu produktów przeznaczonych dla profesjonalistów. Oferuje szeroki wybór kluczowych platform, opartych na komputerach jednopłytkowych i zestawach narzędzi pochodzących od wiodących marek, takich jak: Raspberry Pi, Intel (seria NUC), Industrial Shields i wielu innych. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę w dni robocze, by mieć pewność, że inżynierowie mogą z powodzeniem skorzystać z najnowszych innowacji technologicznych, czy to na potrzeby eksperymentowania, czy też w celu opracowywania nowych produktów.

Farnell może wspierać klientów na dowolnym etapie prac, począwszy od przenoszenia pomysłów z postaci specyfikacji do pełnoskalowej produkcji. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla całego cyklu rozwoju produktu, dostępne w ramach ekosystemu koncernu Avnet. Klienci mogą także skorzystać z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów publikowanych online, na stronie internetowej Farnell, a także z zasobów społeczności inżynierów i twórców – element14.

Wybór urządzeń, bramek i modułów rozszerzeń marki KUNBUS jest dostępny do nabycia już teraz ze sklepu Farnell oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę