Elementy zabezpieczające serii IsoMOV w ofercie Farnella

Elementy zabezpieczające serii IsoMOV w ofercie Farnella Pixabay

Farnell wprowadził na swoje magazyny nagrodzone elementy zabezpieczające serii IsoMOV, produkowane przez firmę Bourns. Te innowacyjne, hybrydowe komponenty zabezpieczające zostały nazwane przełomowymi wśród warystorów metalowo-tlenkowych i zdobyły nagrodę Elektronicznego Produktu Pasywnego Roku w lutym 2022 r. Wprowadzenie tych produktów jest bardzo ważnym wydarzeniem i tym bardziej podkreśla rolę Farnella jako wiodącego partnera dystrybucyjnego, który oferuje przełomowe produkty pomagające rozwiązywać złożone wyzwania projektowe.

Opracowanie rodziny elementów zabezpieczających serii IsoMOV firmy Bourns to jeden z najbardziej rewolucyjnych przełomów technologicznych w dziedzinie zabezpieczeń przed zbyt wysokim napięciem, jakie zostały dokonane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Do zastosowań tych podzespołów zaliczają się systemy ładowania pojazdów elektrycznych, przemysłowe zasilacze, systemy przesyłu danych przez sieć elektryczną, sprzęt do szybkiej komunikacji oraz szeroki zakres systemów pracujących zdalnie lub w trudnym środowisku, gdzie wykonywanie napraw może stanowić wyzwanie i być bardzo kosztowne.

W pełni zintegrowane, hybrydowe układy IsoMOV, zawierające iskiernik gazowy i warystor metalowo-tlenkowy, to wiodące na rynku rozwiązanie zabezpieczające, pokonujące problem z zawodnością warystorów. Cechują się lepszymi parametrami pracy, odpornością i trwałością.

Projektanci urządzeń mogą teraz usprawnić stosowane zabezpieczenia przed skokami napięć, bez konieczności podejmowania kompromisów w dziedzinie wydajności, rozmiaru, kosztu czy nawet bez przeprojektowywania układów. Zabezpieczenia IsoMOV pozwalają projektantom zrezygnować z większych i ogólnie gorszych, a zarazem często droższych układów ochronnych.

Kluczowe cechy elementów z serii IsoMOV

Firma Bourns to innowator w projektowaniu komponentów i ich obudów. Ciągle poszukuje sposobów na pokonanie skomplikowanych problemów technologicznych, by pomagać swoim klientom. Kluczowe cechy elementów zabezpieczających z serii IsoMOV, dostępnych teraz w firmie Farnell, obejmują:

* hybrydowy element zabezpieczający, w którym zintegrowano funkcje iskiernika gazowego, bezpośrednio z warystorem metalowo-tlenkowym, dzięki czemu uzyskano podwyższony poziom ochrony przed skokami napięć, wydłużony czas pracy i zwiększoną niezawodność.

* połączenie dwóch rodzajów zabezpieczeń w jednej obudowie pozwala iskiernikowi na zablokowanie prądów upływu warystora, które mogłyby spowodować przedwczesną usterkę, w efekcie czego warystor staje się po prostu bardziej niezawodny, bez konieczności dodawania dodatkowych elementów do projektu urządzenia.

* elementy zabezpieczające serii IsoMOV pozwalają projektantom łatwiej wpasowywać obwody ochronne w dostępną przestrzeń, a więc zarazem polepszyć stopień zabezpieczenia, zrealizowanego dotychczas jedynie za pomocą warystora, dodając do niego izolację z użyciem iskiernika, bez konieczności przeprojektowywania płytki drukowanej.

* standardowy rozkład wyprowadzeń sprawia, że nowe komponenty można zastosować bezpośrednio w miejsce zwykłych warystorów metalowo-tlenkowych o tych samych rozmiarach. Nie ma potrzeby by jakkolwiek modyfikować projekt PCB ani obudowy.

Niezmiernie się cieszymy, że nasi klienci mogą teraz nabywać od nas zabezpieczenia serii Bourns IsoMOV. Gratulujemy też zespołowi twórców produktu zdobycia prestiżowej nagrody. To niezwykle ważne, że projektanci będą mogli teraz uzyskać wyższy poziom ochrony w swoich aplikacjach, bez konieczności zgadzania się na kompromisy w kwestii wydajności, rozmiaru, kosztu czy nawet bez potrzeby przeprojektowywania urządzenia – powiedział Simon Meadmore, vice president of product and supplier management w firmie Farnell.

Opcja wydajna i tańsza

Całemu zespołowi, który zbudował układy serii IsoMOV, należy się pochwała za sukces w kompleksowym rozwiązaniu problemu ochrony obwodów. Bardzo sprawnie wykonana konstrukcja stanowi dla projektantów zupełnie nową, oszczędzającą miejsce, wydajną i generalnie tańszą opcję. Inżynierowie nie muszą już dokonywać w tym zakresie kompromisów, by spełnić postawione oczekiwania względem ochrony obwodów – stwierdził Craig Shipley, vice president/ general manager Działu Bourns Circuit Protection Division. – Bardzo się cieszymy ze zdobycia nagrody Produktu Roku, która dodatkowo motywuje nas by oferować naszym klientom niezwykle wartościowe produkty i umożliwiać im ulepszanie swoich rozwiązań, tak teraz, jak i w przyszłości.

Bourns Inc. to wiodący producent i dostawca czujników pozycji i prędkości, rozwiązań chroniących obwody, komponentów magnetycznych, modułów mikroelektronicznych, elementów sterujących i produktów rezystancyjnych. Siedziba Bourns mieści się w Kalifornii, a firma ma klientów z wielu rynków, w tym: motoryzacyjnego, przemysłowego, konsumenckiego, telekomunikacyjnego, a także medycznego – w zakresie aplikacji niekrytycznych, audiowizualnego i wielu innych segmentów rynkowych.

Zabezpieczenia serii IsoMOV firmy Bourns są teraz dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę