elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Dysk półprzewodnikowy (SSD) na szynie PCIe 4.0 klasy przemysłowej

Innodisk
Reklama
Reklama

5G i AIoT potrzebują wyższych prędkości i wydajności, a szyna PCIe 4.0 spełnia te potrzeby, dając prędkość dwukrotnie wyższą niż PCIe 3.0 i dając tak potrzebny wzrost wydajności, by dotrzymać kroku innowacjom i trendom w przemyśle.

Kluczowe są nie tylko prędkość i wydajność, ale też tolerancja szerokich zakresów temperatur. Produkty konsumenckie nie są na tyle wytrzymałe, by sprostać wysokim temperaturom panującym na zewnątrz i w środowiskach przemysłowych, więc Innodisk przedstawia pierwsze dyski SSD klasy przemysłowej na szynie PCIe 4.0 zbudowane tak, by poradziły sobie w tych trudnych warunkach.

Reklama

PCIe 4.0 podnosi maksymalną pojemność do 4TB, podwaja dostępną przepustowość, i podnosi prędkość do 16 GT/s, co stanowi dwukrotność szyny PCIe 3. generacji. Pomimo że PCIe 3. generacji dawała jedynie skromny wzrost prędkości powyżej popularnej szyny SATA III dla rozwiązań z zakresu przechowywania danych, to zapewniła poszukiwane korzyści pełnej kompatybilności wstecznej i w przód. PCIe 4.0 zachowuje tę docenianą cechę, dodając ponadto znaczną poprawę szybkości.

Reklama

Ogłoszona niedawno seria dysków SSD NVMe na szynie PCIe Gen4x4 wykorzystuje 112-warstwową technologię 3D TLC, zapewnia tolerancję termiczną w zakresie – 40 do +85 °C, obsługuje szyfrowanie AES-256 i jest zgodna ze standardem TCG OPAL 2.0. Ta nowa seria wykorzystuje także technologię NVMe oferującą potrzebny wzrost wydajności oraz inne nowinki technologiczne, jakie daje NVMe. Jedną z innowacji jest technologia przestrzeni nazw, dająca wyższą wydajność odczytu i zapisu oraz wydłużająca czas eksploatacji dysków.

Innodisk pokazuje swoją siłę w branży i planuje wdrożyć technologię przestrzeni nazw w przyszłych wersjach, planując kolejne kroki rozwojowe swoich rozwiązań klasy przemysłowej. Odporność na trudne warunki jest ważna przy zastosowaniach na wolnym powietrzu, co jest zadaniem coraz powszechniejszym przy gęściejszej infrastrukturze 5G i krytycznym dla zastosowań przemysłowych, przy wysokich temperaturach. Niektóre konkretne zastosowania obejmują inteligentne oświetlenie uliczne, systemy 5G mmWave, kamery monitoringu i hosting internetowy w standardzie 5G.

PCIe 4.0 to względnie nowa technologia, integratorzy i specjaliści z branży czujnie obserwują przyszłe wypadki, szeroko umożliwiając wczesne wejście na ten rynek. Aby sprostać tym wyzwaniom, Innodisk oferuje następujące dyski PCIe Gen4x4, przy dystrybucji próbek możliwej od października 2021, i zapewni stabilne długoterminowe dostawy: M.2 2280 4TE (256-2TB), M.2 2280 4TG-P (256-2TB) i M.2 2280 4TG2-P (128-4TB).

Źródło: Innodisk

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama