Dysk półprzewodnikowy (SSD) na szynie PCIe 4.0 klasy przemysłowej

Dysk półprzewodnikowy (SSD) na szynie PCIe 4.0 Innodisk

5G i AIoT potrzebują wyższych prędkości i wydajności, a szyna PCIe 4.0 spełnia te potrzeby, dając prędkość dwukrotnie wyższą niż PCIe 3.0 i dając tak potrzebny wzrost wydajności, by dotrzymać kroku innowacjom i trendom w przemyśle.

Kluczowe są nie tylko prędkość i wydajność, ale też tolerancja szerokich zakresów temperatur. Produkty konsumenckie nie są na tyle wytrzymałe, by sprostać wysokim temperaturom panującym na zewnątrz i w środowiskach przemysłowych, więc Innodisk przedstawia pierwsze dyski SSD klasy przemysłowej na szynie PCIe 4.0 zbudowane tak, by poradziły sobie w tych trudnych warunkach.

PCIe 4.0 podnosi maksymalną pojemność do 4TB, podwaja dostępną przepustowość, i podnosi prędkość do 16 GT/s, co stanowi dwukrotność szyny PCIe 3. generacji. Pomimo że PCIe 3. generacji dawała jedynie skromny wzrost prędkości powyżej popularnej szyny SATA III dla rozwiązań z zakresu przechowywania danych, to zapewniła poszukiwane korzyści pełnej kompatybilności wstecznej i w przód. PCIe 4.0 zachowuje tę docenianą cechę, dodając ponadto znaczną poprawę szybkości.

Ogłoszona niedawno seria dysków SSD NVMe na szynie PCIe Gen4x4 wykorzystuje 112-warstwową technologię 3D TLC, zapewnia tolerancję termiczną w zakresie – 40 do +85 °C, obsługuje szyfrowanie AES-256 i jest zgodna ze standardem TCG OPAL 2.0. Ta nowa seria wykorzystuje także technologię NVMe oferującą potrzebny wzrost wydajności oraz inne nowinki technologiczne, jakie daje NVMe. Jedną z innowacji jest technologia przestrzeni nazw, dająca wyższą wydajność odczytu i zapisu oraz wydłużająca czas eksploatacji dysków.

Innodisk pokazuje swoją siłę w branży i planuje wdrożyć technologię przestrzeni nazw w przyszłych wersjach, planując kolejne kroki rozwojowe swoich rozwiązań klasy przemysłowej. Odporność na trudne warunki jest ważna przy zastosowaniach na wolnym powietrzu, co jest zadaniem coraz powszechniejszym przy gęściejszej infrastrukturze 5G i krytycznym dla zastosowań przemysłowych, przy wysokich temperaturach. Niektóre konkretne zastosowania obejmują inteligentne oświetlenie uliczne, systemy 5G mmWave, kamery monitoringu i hosting internetowy w standardzie 5G.

PCIe 4.0 to względnie nowa technologia, integratorzy i specjaliści z branży czujnie obserwują przyszłe wypadki, szeroko umożliwiając wczesne wejście na ten rynek. Aby sprostać tym wyzwaniom, Innodisk oferuje następujące dyski PCIe Gen4x4, przy dystrybucji próbek możliwej od października 2021, i zapewni stabilne długoterminowe dostawy: M.2 2280 4TE (256-2TB), M.2 2280 4TG-P (256-2TB) i M.2 2280 4TG2-P (128-4TB).

Źródło: Innodisk

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę