Danfoss wdraża innowacyjną technologię firmy Zetes
Danfoss, światowy lider rozwoju i produkcji energooszczędnych rozwiązań, kontynuuje współpracę z firmą Zetes specjalizującą się w dziedzinie łańcucha dostaw oraz rozszerza zastosowanie rozwiązania ZetesMedea do automatycznej weryfikacji załadunku.
W 2015 r. firma Danfoss wprowadziła w magazynie głównym w Roedekro w Danii rozwiązanie ZetesMedea służące do weryfikacji załadunku w celu usunięcia błędów w transporcie i obniżenia kosztów. Ten nowy zautomatyzowany proces umożliwił wydajną kontrolę załadunku pojazdów i w rezultacie natychmiastową eliminację błędów oraz usprawnienie procesów, dzięki czemu koszty inwestycji poniesione przez Danfoss zwróciły się w ciągu roku. W związku z tym podjęto decyzję o wdrożeniu unikatowej technologii ImageID firmy Zetes w kolejnych obiektach Danfoss, począwszy od magazynu w Nordborg w Danii.
Przed wdrożeniem rozwiązania ZetesMedea proces weryfikacji załadunku pojazdu był praco- i czasochłonny: wymagał sprawdzenia obszernej dokumentacji dotyczącej załadunku i transportu towarów. Służące do automatycznej weryfikacji załadunku rozwiązanie ZetesMedea umożliwiło firmie Danfoss usprawnienie przebiegu prac logistycznych i szybkie przetwarzanie zamówień ze 100% dokładnością dzięki wyeliminowaniu błędów w miejscu załadunku.
– Kontynuujemy współpracę z firmą Zetes, dostrzegając doskonałe rezultaty wdrożenia rozwiązania ZetesMedea w naszym magazynie głównym w Roedekro. Rozpoczęliśmy współpracę w 2015 r. i od początku doceniamy wysoki poziom profesjonalizmu specjalistów Zetes. Z niecierpliwością czekamy na wspólne odkrywanie nowych, możliwych ulepszeń – mówi Henrik Rosendahl Laursen, konsultant ds. magazynów i dystrybucji firmy Danfoss.
Niezawodność opartej na obrazie technologii automatycznego przechwytywania danych opracowanej przez firmę Zetes została potwierdzona w całym regionie EMEA i instalacjach jednych z największych europejskich firm. Nowy projekt firmy Danfoss obejmował będzie wiele bramek kontrolnych wykorzystujących technologię ImageID. Zostaną one umieszczone w drzwiach doków przeładunkowych i umożliwią automatyczną walidację wszystkich palet opuszczających obiekt.
ImageID to unikatowa technologia bazująca na kamerach. Stanowi część rozwiązania ZetesMedea służącego do zarządzania magazynami, które umożliwia firmom sprawowanie kontroli nad logistyką towarów przychodzących i wychodzących. W oparciu o tę technologię rozwiązanie służące do weryfikacji załadunku firmy Zetes pozwala firmie Danfoss na automatyczną analizę i wykrywanie etykiet palet w celu zapewnienia 100% dokładności wysyłki. Technologia umożliwia porównanie danych zawartych w kodach kreskowych z realizowanymi zamówieniami i wizualne powiadamianie pracowników Danfoss w czasie rzeczywistym o rozbieżnościach oraz brakujących lub nieczytelnych etykietach. Oprócz skrócenia czasu załadunku i zwiększenia wydajności system umożliwia też przechowywanie obrazów cyfrowych stanowiących dowód dostawy, które mogą być łatwo pobrane i przekazane klientowi w przypadku sporu lub pytań.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Oprócz wdrożenia rozwiązania firmy Zetes opartego na kamerach w procesach związanych z wysyłką Danfoss przygląda się również możliwościom technologii ZetesMedea w obszarze innych wyzwań operacyjnych. System służący do realizacji procesów magazynowych (WES) zapewnia funkcjonalność dzięki szeregowi modułów, umożliwiając organizacjom skalowanie w oparciu o wymagania operacji. Rozszerzenie projektu może objąć wsparcie i zarządzanie dodatkowymi procesami w magazynach Danfoss przez firmę Zetes.
– To wspaniałe, gdy firmy o globalnym zasięgu, takie jak Danfoss, dostrzegają i odczuwają wartość naszych rozwiązań oraz ufają im na tyle, by wdrożyć je w innych obiektach. Właśnie do tego dążymy każdego dnia – by stać się najchętniej wybieranym dostawcą. Z niecierpliwością oczekuję na wdrożenie naszej technologii ImageID w magazynie w Nordborg oraz wykonanie kolejnego kroku w kierunku zacieśnienia współpracy z firmą Danfoss – mówi Asif Akhtar, kierownik ds. sprzedaży w firmie Zetes Denmark.
Źródło: Danfoss