elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Coboty Doosan Robotics z nowym dystrybutorem na polskim rynku

Transition Technologies
Reklama
Reklama

Według raportów Agencji Rozwoju Przemysłu i International Federation of Robotics zapotrzebowanie na roboty współpracujące z człowiekiem stale rośnie, również na polskim rynku, który próbuje dogonić lepiej rozwinięte pod tym względem kraje. Wpisując się w ten trend, w kwietniu br. Transition Technologies-Control Solutions został jednym z oficjalnych dystrybutorów cobotów koreańskiego producenta, jakim jest Doosan Robotics.

Według dokumentu „World robotics report 2020” przygotowanego przez International Federation of Robotics (IFR) wykorzystanie cobotów wzrosło o 11% w porównaniu z zeszłoroczną analizą. Chociaż rynek ten szybko się rozwija, wciąż jest w powijakach.

Reklama

Roboty coraz częściej będą pojawiały się w bezpośredniej przestrzeni człowieka i współpracowały z nim na wielu płaszczyznach. Stanie się tak nie tylko w robotyce przemysłowej, ale również w wymiarze społecznym – przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości będą one kooperować z nami również w codziennym życiu. W Transition Technologies-CS chcemy zaoferować naszym klientom pełne, szerokie wsparcie w obszarze robotyzacji ich procesów, a oferta produktowa firmy Doosan Robotics idealnie je uzupełnia. Coboty tego producenta będą elementem naszych większych projektów bądź staną się indywidualnie stosowanym rozwiązaniem – mówi Zbigniew Strzelecki, kierownik Działu Robotyki w Transition Technologies-Control Solutions.

Doosan Robotics jest wiodącym producentem robotów współpracujących, które są zaprojektowane do pracy ramię w ramię z ludźmi. Pozwala to pracownikom i robotom wykonywać swoje zadania w najbardziej efektywny sposób i zwiększa wydajność.

Reklama

Nasze coboty są kluczowym elementem czwartej rewolucji przemysłowej. To bezpieczni, solidni i niezawodni partnerzy, wspomagający w pracach fizycznych, precyzyjnych lub niebezpiecznych. Dzięki współpracy DoosanRobotics z Transition Technologies-Control Solutions dostęp do nich będzie znacznie łatwiejszy dla polskiego sektora przemysłowego – dodaje SoojungJo, general manager (the global sales team leader) w firmie Doosan Robotics.

Coboty Doosan Robotics są zdolne do sprostania najcięższym wyzwaniom, o czym świadczą zasięg pracy, sięgający aż do 1700 milimetrów, udźwig do 25 kilogramów oraz system wykrywania kolizji, który zapewnia pełne bezpieczeństwo przebywającym w pobliżu pracownikom. Są one wyposażone w przetwornik momentu obrotowego we wszystkich sześciu przegubach, dzięki czemu zapewniają najlepszą czułość na kolizje i wykonują bardziej zaawansowane zadania, które wcześniej wymagały precyzyjności ludzkich rąk. Doskonałe doświadczenia użytkownika (UX) oraz wyjątkowy design produktu doczekały się uznania na międzynarodowym polu – coboty Doosan otrzymały Red Dot Design Awards w dwóch kategoriach – w „Interface & User Experience" w 2017 r. i w „Product Design" w 2018 r.

Źródło: Transition Technologies

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama