Interdyscyplinarny francusko-niemiecki zespół opracował zaawansowane technologicznie hybrydowe sale operacyjne, wykorzystujące potencjał technologii 5G i sztucznej inteligencji (AI), które otwierają drzwi do zupełnie nowych zastosowań.
Nowość na Conrad Sourcing Platform: DT-TELE-WM-RJ45-PT-I od Phoenix Contact oferuje doskonałą ochronę dla wszystkich routerów - nawet przy wysokich prędkościach transmisji.
Farnell wprowadza do sprzedaży nowy przełącznik antenowy SPDT (Single-Pole Double-Throw) o dużej mocy, firmy Toshiba.
Cepsa, jedna firm energetycznych w Hiszpanii, zarządza dwoma parkami energii na południu kraju. Od lat pracownicy fabryk polegają na produktach Pepperl+Fuchs w zakresie komunikacji między sobą i dokumentowania codziennych zadań, takich jak konserwacja.
Politechnika Gdańska jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce otworzyła własne laboratorium sieci i usług 5G na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. To nowe możliwości dla naukowców, ale także firm, które będą tu mogły testować nowe rozwiązania.
Sieć w modelu otwartym uruchomiona na częstotliwościach lokalnych będzie unikalną wartością pierwszego w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Lab, czyli laboratorium pozwalającego na zdobywanie studentom Politechniki Białostockiej kompetencji w zakresie budowania i obsługi takich sieci na całym świecie.
Czekają nas nowe wdrożenia w przemyśle, samorządach i ośrodkach akademickich – prognozują eksperci IS-Wireless. Bardzo ważna będzie również edukacja w zakresie budowy i obsługi sieci 5G w modelu otwartym i rola polskich uczelni.
Ericsson szacuje, że do końca 2023 r. prawie jedna piąta wszystkich globalnych subskrypcji mobilnych będzie subskrypcjami 5G. Wzrost wykazuje odporność wobec wyzwań gospodarczych i niepokojów geopolitycznych.
Nowoczesne laboratorium 5G pod patronatem Nokii uruchomione zostało na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. To kolejne miejsce, w którym na uczelni wykorzystywana będzie technologia 5G. Ultraszybka sieć kampusowa 5G działa już od września w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Wraz z czwartą rewolucją przemysłową (tzw. Przemysł 4.0) na polskim horyzoncie technologicznym pojawiła się oczekiwana od dawna, piąta generacja sieci komórkowej 5G. Składowe atrybuty relatywnie większej prędkości i większej przepustowości 5G dają efekt synergii, co jest równoznaczne z większymi możliwościami dla użytkownika.
Politechnika Śląska jest pierwszą w Polsce uczelnią na której ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G. Wykorzystywana ona będzie przy tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0.
Firma Ericsson wyprodukowała w fabryce w Tczewie milion produktów radiowych 5G z zaufanym partnerem, firmą Flex. Milionowe radio zostało dostarczone do jednego z europejskich klientów firmy Ericsson. Moc technologii 5G wygeneruje impuls rozwojowy dla gospodarki i zapewni zrównoważoną przyszłość w regionie.
W Krakowie działa pierwsza w Polsce przemysłowa sieć 5G w modelu otwartym. Inkubator technologiczny hubraum uruchomił ją w Hub4Industry, siedzibie Astor Robotics Center. Pionierska sieć wykorzystuje rozwiązania od IS-Wireless. Polska firma. dostarczyła na potrzeby projektu radiową sieć dostępową (ang. Radio Access Network).
Rodzina urządzeń Vertiv NetSure IPE upraszcza szybkie wdrażanie infrastruktury sieci 5G w trudno dostępnych przestrzeniach telekomunikacyjnych
Schneider Electric, Capgemini i Qualcomm, dostosowały innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie 5G Private Network, które ma potencjał do przekształcania systemów automatyki przemysłowej.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?