Firma Farnell rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej o najnowsze produkty TE Connectivity (TE), światowego lidera w dziedzinie łączności i czujników. Inżynierowie mogą teraz uzyskać dostęp do szerokiej gamy najnowocześniejszych produktów zaprojektowanych w celu zwiększenia inteligencji, niezawodności i wydajności nowoczesnych systemów automatyki.
Od wczoraj (24 czerwca br.) w Monachium trwa jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży automatycznej. 770 wystawców z 40 krajów prezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą zautomatyzować różne obszary działalności firm produkcyjnych z różnorodnych branż przemysłowych.
Nowy, specjalnie opracowany i ukierunkowany pakiet produktów w ramach DeltaV Automation Platform łączy kompleksowe procesy, od badań i rozwoju, po produkcję komercyjną, aby szybciej dostarczać pacjentom ratujące życie terapie.
Najnowsze badanie automatica Trend Index 2025 przynosi alarmujące wieści dla niemieckiego przemysłu. Po raz pierwszy w historii gęstość robotów w chińskich zakładach produkcyjnych przewyższyła wyniki Niemiec. Chiny w ciągu zaledwie czterech lat (2019-2023) podwoiły liczbę robotów przypadających na jednego pracownika fabryki, osiągając 470 jednostek na 10 000 zatrudnionych według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR).
Automatyka przemysłowa przeżywa prawdziwy boom technologiczny. W tej dynamicznej rzeczywistości targi SPS – Smart Production Solutions stały się najważniejszym punktem spotkań specjalistów z branży automatyki i elektrotechniki.
Mimo globalnych wyzwań gospodarczych i spowolnienia na rynkach, Grupa Bosch intensyfikuje działania w obszarze automatyki przemysłowej i elektrotechniki. W ramach ambitnej Strategii 2030 firma stawia na rozwiązania elektrotechniczne, automatyzację, elektryfikację zastosowań przemysłowych oraz zaawansowane oprogramowanie dla przemysłu.
W nowoczesnym przemyśle automatyzacja procesów montażowych staje się kluczowym elementem zwiększania wydajności produkcji. Szczególnie interesującym obszarem jest zastosowanie robotów współpracujących (cobotów) w procesach wkręcania śrub, co szczegółowo opisują Andreas Schunkert i Christoph Ryll w specjalistycznej książce "Kollaborative Roboterapplikationen" (tłum. „Aplikacje robotów współpracujących”). Technologia ta umożliwia odciążenie pracowników od monotonnych zadań przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej precyzji wykonania.
Od stycznia 2027 roku Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1230, uchylające dyrektywy 2006/42/WE i 73/361/EWG stanie się wiodącym aktem określającym nowe ramy prawne w zakresie bezpieczeństwa maszyn.
Automatyzacja i robotyzacja produkcji są dziś niezbędne, żeby przedsiębiorstwo produkcyjne mogło w ogóle myśleć o skutecznym konkurowaniu na rynku. Dlatego też firmy coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej.
King Tony to ceniona marka w świecie narzędzi dla profesjonalistów. Oferta narzędzi skupia się na potrzebach użytkowników z branży automatyki przemysłowej i serwisowania urządzeń przemysłowych oraz branży automotive.
Europejskie przedsiębiorstwa przemysłowe stają w obliczu wielkiego wyzwania. Celem jest równorzędna rywalizacja na polu wykorzystania sztucznej inteligencji, szczególnie w zakresie budowy maszyn i urządzeń.
Współczesna automatyzacja przemysłowa oferuje wiele rozwiązań napędowych, a wybór odpowiedniego systemu ma ogromny wpływ na wydajność i efektywność całego procesu. Serwonapędy, silniki asynchroniczne, napędy krokowe czy systemy hybrydowe – każde z tych rozwiązań ma swoje unikalne zalety i ograniczenia.
Efektywność i niezawodność to fundamenty nowoczesnej produkcji spożywczej. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że zakłady przemysłowe coraz częściej poszukują kompleksowych rozwiązań, które zapewnią stabilność procesów, precyzję pomiarów oraz długoterminową trwałość komponentów.
Automatyzacja procesów spawalniczych staje się kluczem do konkurencyjności w obliczu niedoboru wykwalifikowanych kadr. Ciekawym rozwiązaniem może być tu stanowisko spawalnicze firmy BIBUS MENOS.
Układ nRF9151 wyznacza nowe standardy w zakresie łączności satelitarnej i energooszczędności dla aplikacji IoT
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?