Zmiany w zarządzie Vertiv – wybór nowego CEO

Zmiany w zarządzie Vertiv – wybór nowego CEO Vertiv

Firma Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, ogłosiła, że 1 stycznia 2023 r. Giordano Albertazzi objął funkcję dyrektora generalnego i został powołany do zarządu firmy.

Jestem zaszczycony, że mogę przejąć stery Vertiv jako CEO. Cieszę się na bliską współpracę z naszym zespołem kierowniczym i pracownikami na całym świecie, aby nadal zwiększać wartość, którą tworzymy dla naszych klientów, dalej wzmacniać nasze wyniki finansowe i tworzyć długoterminową wartość dla naszych udziałowców. Jak zapowiedziałem pracownikom firmy Vertiv, będziemy pracować nad wykorzystaniem naszego pełnego potencjału, koncentrując się na budowaniu wysokowydajnej kultury współpracy i innowacji, instytucjonalizacji doskonałości operacyjnej i jej realizacji, a ostatecznie na zapewnieniu rentownego wzrostu i poprawy przepływów gotówki – powiedział Albertazzi.

Mając ponad dwie dekady doświadczenia operacyjnego i biznesowego w Vertiv oraz osiągnięcia zarówno w Europie, jak i w obu Amerykach, Giordano jest właściwą osobą, która poprowadzi Vertiv do przodu. Odegrał kluczową rolę we wprowadzaniu znaczących usprawnień operacyjnych i finansowych podczas kierowania regionem EMEA, a także w trwającym procesie transformacji na terenie obu Ameryk. Rozumie, jak budować i utrzymywać kulturę wysokiej wydajności. Doświadczenie operacyjne Giordano oraz jego głębokie zrozumienie biznesu i klientów firmy Vertiv będzie miało kluczowe znaczenie dla ciągłej poprawy wyników, przy jednoczesnym funkcjonowaniu w warunkach niepewności makroekonomicznej – stwirdził Dave Cote, executive chairman w Vertiv

Jako dyrektor generalny Albertazzi będzie dążył do zwiększenia nieustannej koncentracji na klientach Vertiv w celu zaspokajania potrzeb infrastrukturalnych i biznesowych centrów danych dotyczących sieci komunikacyjnych i aplikacji przemysłowych.

Albertazzi obejmuje stanowisko dyrektora generalnego w okresie utrzymującego się silnego popytu na rynku centrów danych zarządzanych przez użytkowników końcowych. Firma poinformowała o rekordowej wartości zamówień w wysokości 4,7 miliarda dolarów na koniec trzeciego kwartału 2022 r. Vertiv jest liderem w dostarczaniu rozwiązań z zakresu chłodzenia, zasilania, zarządzania IT i zintegrowanych narzędzi dla globalnych operatorów centrów danych w celu zaspokojenia ciągłego popytu konsumentów.

Vertiv ogłosił swój plan zmiany na stanowisku CEO w październiku 2022 r. i od tego czasu Albertazzi objął rolę dyrektora operacyjnego, ściśle współpracując z byłym CEO Robem Johnsonem i zapewniając płynną zmianę na stanowisku.

Oprócz objęcia stanowiska CEO, Albertazzi będzie również kontynuował pracę na stanowisku prezesa na obszar obu Ameryk do czasu wyznaczenia następcy. W związku z odejściem Albertazziego z funkcji COO, nadzór operacyjny będzie spoczywał na prezesach regionalnych, aby jeszcze bardziej skupić się na wynikach lokalnych. 

Źródło: Vertiv

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę