Zbliżeniowy system ostrzegania ZoneSafe

Zbliżeniowy system ostrzegania ZoneSafe Brigade Electronics

Firma Brigade Electronics do gamy systemów bezpieczeństwa pojazdów dodała zbliżeniowy system ostrzegania ZoneSafe, wykorzystujący technologię identyfikacji częstotliwości radiowej (RFID). ZoneSafe wykorzystuje technologię RFID do tworzenia stref identyfikacyjnych wokół pojazdów, zmniejszając tym ryzyko odniesienia obrażeń lub szkód w wyniku kolizji lub zdarzeń potencjalnie wypadkowych z udziałem ludzi i majątku firmy.

ZoneSafe, zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach, takich jak: magazyny, place budów, zakłady produkcyjne, wysypiska śmieci, lotniska i centra dystrybucyjne, wykorzystuje zamontowane na pojazdach anteny w celu komunikowania się z tagami detekcyjnymi noszonymi przez pracowników, ustawionymi w ograniczonych przestrzeniach lub przymocowanymi do przedmiotów. Gdy dany tag znajdzie się w strefie wykrywania, operator pojazdu otrzyma automatycznie wizualne i dźwiękowe ostrzeżenie za pośrednictwem jednostki sterującej w kabinie, co umożliwi mu podjęcie niezbędnego działania. Tagi noszone przez pieszych pracowników również będą wibrować, ostrzegając ich o zbliżającym się pojeździe. Dzięki technologii RFID, która nie wymaga widoczności, tagi będą wykrywane niezależnie od przeszkód, martwych stref, niekorzystnych warunków atmosferycznych lub słabej widoczności. Każdy tag można jednoznacznie zidentyfikować i połączyć z indywidualnymi osobami.

Około 70% incydentów na placach budów ma miejsce podczas początkowego ruchu maszyny i ruchu przy niskiej prędkości, z powodu słabej widoczności. To sprawia, że ZoneSafe jest idealnym rozwiązaniem dla pojazdów i sprzętu ruchomego, które często działają w pobliżu pracowników i innych maszyn, szczególnie w trudnych warunkach. Zapewnia szybką, niezawodną i dokładną wymianę danych bez ograniczeń co do liczby działających tagów lub anten – mówi Eryk Biskupski z Brigade Electronics Polska.

Źródło: Brigade Electronics

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę