Wzrosła sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR

Wzrosła sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR Etisoft

Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomousmobile robots, AMR),odnotował 42% wzrost sprzedaży w 2021 r. w stosunku do roku poprzedniego.Grudzień był dla firmy rekordowym miesiącem, w którym dostarczono do klientów blisko 300 robotów, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.

W 2021 r. odnotowaliśmy znaczny wzrost pomimo niedoborów komponentów, ponieważ klienci dostrzegają wartość naszych bezpiecznych, niezawodnych i łatwych we wdrożeniu systemów AMR – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR. – W nowy rok wchodzimy z bardzo dużą liczbą zamówień oraz oczekiwaniami, że wzrost będzie kontynuowany.

Nowe sektory odkrywają mocniejsze roboty mobilne MiR

Odkąd MiR wprowadził na rynek pierwszego robota w 2015 r. rozwiązania firmy okazały się szczególnie popularne w przemyśle samochodowym i elektronicznym. Do głównych, międzynarodowych klientów należą m.in.: Toyota, Ford i Faurecia. Podczas gdy rynki te nadal inwestują w roboty AMR, MiR obecnie odnotowuje również dużą sprzedaż ze strony firm z sektora logistyki i dóbr szybkozbywalnych (FMCG), które chcą zoptymalizować oraz zautomatyzować transport wewnętrzny. Nowe i mocniejsze roboty MiR– MiR600i MiR1350, oba wprowadzone na rynek w 2021 r. – są najlepiej sprzedającymi się robotami w nowych sektorach.

Robot

Nowe roboty wyraźnie poszerzyły nasz rynek, ponieważ możemy działać w wielu różnych środowiskach i transportować cięższe materiały – dodaje Søren E. Nielsen. – Inne nowe rozwiązanie wprowadzone w zeszłym roku, MiR250 Hook, również cieszy się dużą popularnością w sektorze logistycznym, który czekał na metodę usprawnienia holowania wielu rodzajów wózków transportowych. Ekscytujące jest obserwowanie korzyści, jakie odnoszą firmy po wdrożeniu tych nowych rozwiązań.

Skuteczne zarządzanie flotą ma kluczowe znaczenie

W ramach postępującego globalnego trendu transportu autonomicznego coraz więcej firm koncentruje się na tym, w jaki sposób można zintegrować roboty AMR z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji.Aby sprostać tej potrzebie, klienci w dużej liczbie projektów stosująMiRFleet – oprogramowanie MiR do zarządzania flotą.

Robot

Nasi klienci koncentrują się na tym, aby jak najefektywniej wykorzystywać wiele robotów mobilnych jednocześnie, a MiRFleet odgrywa kluczową rolę w realizacji tego celu – mówi prezes MiR. – Bez względu na branżę, każda firma ma rygorystyczne wymagania dotyczące łatwości obsługi, nawigacji, skalowalności i bezpieczeństwa, dlatego przedsiębiorstwa doceniają naszą zdolność do integrowania kompletnych, niezawodnych rozwiązań ze sobą oraz z ich własnymi systemami IT.Możliwość wyboru przez MiRFleet optymalnych tras dla robotów AMR znacząco wpływa na wykorzystanie ich pełnego potencjału.

MiR rośnie, aby zaspokoić popyt

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, MiR planuje kontynuować rekrutację w 2022 r. Firma oferuje ponad 50 miejsc pracy w swojej siedzibie w Danii oraz na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla MiR.Główne biuro firmy docelowo będzie się mieścić w planowanym Cobot Hub w Odense, budowanym we współpracy z Universal Robots, liderem na rynku robotów współpracujących.

Źródło: Eaton

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę