Wydajne zarządzanie budynkiem dzięki nowoczesnej technologii

Wydajne zarządzanie budynkiem dzięki nowoczesnej technologii Conrad Electronic

Rosnące koszty w sektorze energetycznym doprowadziły do zwiększonego zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że zarządzanie budynkami jest bardziej wydajne. Oferując kompleksowe zakupy, Conrad Sourcing Platform wspiera klientów biznesowych szeroką gamą produktów i usług dostosowanych do ich potrzeb, które pomagają im z powodzeniem realizować projekty związane z dostawami energii i technologią usług budowlanych. Obecnie firma koncentruje się na czterech głównych obszarach, a mianowicie HVAC, oświetleniu, okablowaniu elektrycznym i bezpieczeństwie.

Dla prywatnych gospodarstw domowych i firm wyposażenie budynków w innowacyjną i opłacalną technologię stało się teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – wyjaśnia Christian Fleischmann, Director Home Technology & Special Assortment at Conrad Electronic. – Chcemy dostarczyć wszystko, czego potrzebują, aby ich projekty działały.

Systemy HVAC - kontrola zużycia energii

Jeśli chodzi o HVAC, zespół Conrad stawia na alternatywne metody ogrzewania. Obejmuje to również optymalizację sterowania ogrzewaniem, aby oszczędzać energię bez obniżania poziomu komfortu. Mówiąc o tym, klimatyzatory typu split mają wyższą wydajność chłodzenia niż ich konwencjonalne odpowiedniki, a nawet posiadają funkcję ogrzewania, co oznacza, że wybór tego rozwiązania może się dosłownie opłacić.

Oświetlenie - zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu diod LED

Od września 2023 r. sprzedaż żarówek zawierających śladowe ilości rtęci zostanie zakazana w całej UE. Conrad Sourcing Platform oferuje szeroką gamę produktów, które mogą je zastąpić. Ponieważ zarówno zakaz sprzedaży, jak i rosnące ceny energii wymagają innego spojrzenia na sprawy. Zespół Conrad pokazuje, że jeśli chodzi o prawidłowe oświetlenie zarówno stanowisk pracy, jak i linii montażowych, zastąpienie świetlówek CFL żarówkami LED jest dość proste. Jednak użycie niektórych produktów LED w pewnych scenariuszach może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlatego też Conrad oferuje praktyczne porady dotyczące planowania i wdrażania najnowocześniejszej koncepcji oświetlenia.

Okablowanie elektryczne - RCCB typu F stają się nowym standardem

Czy istniejące okablowanie jest bezpieczne? Czy spełnia ono normy DIN VDE 0100 530? - Wokół tego pytania koncentruje się oferta komponentów elektrycznych i okablowania firmy Conrad. Urządzenia elektryczne zmieniły się w ciągu ostatnich lat, wiele z nich wykorzystuje obecnie jednofazowe przetwornice częstotliwości. Konwencjonalne wyłączniki RCCB typu A nie zostały zaprojektowane do ochrony nowoczesnych urządzeń w przypadku awarii. Dlatego też urządzenia jednofazowe wymagają RCCB typu F o mieszanej częstotliwości. Jeśli chodzi o modernizację istniejącej rozdzielnicy, kompaktowy przełącznik 5SV1 FI jest doskonałym wyborem. Oferują one ochronę przeciwzwarciową i przeciwprzepięciową pomimo rozmiaru 1U i są dostępne w wersji typu-F. Oznacza to zarówno bezpieczeństwo, jak i spokojne użytkowanie.

Bezpieczeństwo budynków - cyfryzacja w celu zwiększenia poziomu ochrony

Korzystanie z Conrad Sourcing Platform jako kompleksowego dostawcy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa budynków jest łatwym i szybkim procesem. Instalowanie detektorów zagrożeń w szerokim zakresie obszarów jest obecnie wymagane przez prawo i często przez ubezpieczycieli. Dlatego też gama produktów Conrad obejmuje wyczerpujący wybór urządzeń, w tym czujniki dymu, czujniki CO2, czujniki wycieku wody i wiele więcej. Obejmuje ona również innowacyjne rozwiązania CCTV i najnowsze systemy kontroli dostępu, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo budynku. Niezależnie od tego, czy chodzi o modernizację istniejącej konfiguracji, czy o inteligentne, kompleksowe rozwiązanie, cyfryzacja zapewnia najwyższy poziom ochrony bez konieczności angażowania dodatkowej siły roboczej. Pomaga to również ominąć niedobór wykwalifikowanej siły roboczej, który w coraz większym stopniu dotyka również ten sektor przemysłu.   

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę