Conrad wspiera przedsiębiorstwa w rozwoju automatyzacji

Conrad wspiera przedsiębiorstwa w rozwoju automatyzacji Conrad Electronic

W świecie, w którym wszystko dzieje się coraz szybciej, automatyzacja stała się kluczowa. Ważne aspekty obejmują oszczędność czasu i pieniędzy oraz zmniejszenie obciążenia pracą wykwalifikowanych pracowników. Conrad Sourcing Platform to dostawca rozwiązań, który wspiera firmy różnej wielkości ze wszystkich sektorów przemysłu, pomagając im w realizacji projektów automatyzacji. Celem jest zwiększenie produktywności, efektywne wykorzystanie zasobów oraz zwiększenie bezpieczeństwa procedur produkcyjnych i logistycznych.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego rodzaju działalności

IT, okablowanie elektryczne, usługi budowlane, elektronika, hydraulika, pneumatyka, technologia automatyzacji i wszystko inne. Platforma zaopatrzeniowa Conrad dostarcza szeroką gamę wysokiej jakości produktów. Sterowniki Siemens, przetwornice częstotliwości Schneider Electric, szafy rozdzielcze Rittal, zasilacze Mean Well, rozwiązania połączeniowe Molex, technologia automatyzacji Festo, przekaźniki sterujące Eaton - Conrad oferuje innowacyjne produkty wiodących marek, zapewniając małym i średnim przedsiębiorstwom oraz dużym firmom z różnych branż rozwiązania dostosowane do każdego etapu procesu automatyzacji.

Płynna praca, wyższa wydajność

Nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania automatyki potrzebują konserwacji, aby zapewnić optymalną długoterminową wydajność. Dlatego Conrad wspiera również firmy w zakresie MRO, aby utrzymać funkcjonalność i produktywność systemu. Dokładny sprzęt testujący, precyzyjne narzędzia i skuteczne środki czyszczące pomagają zachować maszyny i instalacje w dobrym stanie technicznym. Wysokiej jakości produkty najlepszych producentów, takich jak Phoenix Contact, Weidmüller, Traco Power i Fluke, zapewniają płynne działanie i pomoc podczas zdalnej konserwacji.

Automatyzacja w procesie szkolenia zawodowego

Jak przygotować studentów i praktykantów na przyszłość? Odpowiedzią jest wybór pomocy dydaktycznych, które są zarówno praktyczne, jak i ekscytujące. Zestawy dla programistów i narzędzia edukacyjne STEM pomagają przekazywać wiedzę techniczną i wspierać kreatywność w programowaniu, automatyzacji i robotyce w łatwy i praktyczny sposób. Na przykład Lernfabrik to narzędzie edukacyjne firmy Fischertechnik, które sprawia, że aplikacje Przemysłu 4.0 stają się namacalne dla praktykantów, stażystów NCQ i studentów uniwersytetów. Narzędzie symuluje i wizualizuje wzajemnie połączone cyfrowe procesy zakupów, produkcji i wysyłki. Ponadto Arduino Pro umożliwia dodawanie funkcji IoT do istniejących procedur przemysłowych. Ta linia produktów oferuje rozwiązania, które są skalowalne i spełniają szeroki zakres wymagań, dzięki czemu automatyka przemysłowa jest dostępna dla każdego.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę