Universal Robots wprowadza na rynek nowego robota współpracującego

Universal Robots wprowadza nowego robota współpracującego Universal Robots

Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił rozszerzenie swojego portfolio produktowego o nowego cobota o udźwigu 30 kg.

UR30 to drugi innowacyjny cobot z nowej serii robotów współpracujących następnej generacji. UR30 jest oparty na tej samej konstrukcji, co nagradzany UR20 i pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, oferuje wyjątkowo duży udźwig. Jego doskonała kontrola ruchu zapewnia precyzyjne umieszczanie dużych ładunków, umożliwiając pracę z większą prędkością i obciążeniem.

To sprawia, że UR30 jest idealny do wielu zastosowań, w tym do obsługi maszyn, materiałów i mocnego dokręcania śrub. W zakresie obsługi maszyn, duży udźwig otwiera nowe możliwości, umożliwiając cobotowi jednoczesne korzystanie z kilku chwytaków. Oznacza to, że robot ten może np. usuwać gotowe części i ładować więcej materiału symultanicznie, skracając czasy przełączania pomiędzy funkcjami i maksymalizując produktywność.

Universal Robots wprowadza na rynek nowego robota współpracującego zdjęcie w treści artykułu

UR30 także efektywnie automatyzuje dokręcanie śrub, ponieważ może obsługiwać większe narzędzia z wyższym momentem obrotowym, a dzięki funkcji trybu stałego zapewnia proste i stabilne wkręcanie. Zastosowanie to będzie przydatne między innymi dla branży motoryzacyjnej.

Dodatkowo, udźwig 30 kg sprawia, że UR30 doskonale sprawdza się w obszarze obsługi materiałów i paletyzacji ciężkich produktów we wszystkich branżach. Niewielkie rozmiary pozwalają zmieścić cobota praktycznie w każdej przestrzeni roboczej – odciążając ludzi od ciężkiej pracy. Ważąc zaledwie 63,5 kg, łatwo może być przenoszony między komórkami roboczymi.

Universal Robots wprowadza na rynek nowego robota współpracującego zdjęcie w treści artykułu

Większy udźwig i większa elastyczność stanowią fundament nowej ery w automatyzacji. Branże na całym świecie stawiają na bardziej zwinną produkcję i jej modułowość. Aby to osiągnąć potrzebna jest mobilność, którą ten cobot dysponuje pomimo swojego udźwigu – mówi prezes firmy Kim Povlsen. – W miarę ewolucji branż, UR30 nie tylko spełnia, ale również wyprzedza zmieniające się wymagania, umożliwiając firmom skuteczne dostosowywanie się i reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku. Wciąż wprowadzamy innowacje, a UR30 to kolejny krok w przesuwaniu granic możliwości w świecie automatyzacji – dodaje prezes UR.

Źródło: Universal Robots

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę