Ultradźwiękowy system bezpieczeństwa

Ultradźwiękowy system bezpieczeństwa Pepperl+Fuchs

Wszędzie tam, gdzie występują interakcje między użytkownikiem i maszyną, wymagany jest niezawodny system ochrony dostępu. System USi-safety zapewnia ochronę opartą na dużej niezawodności czujników ultradźwiękowych. Oddzielenie komponentu czujnika od interfejsu sterującego pozwoliło tu na znaczne zmniejszenie rozmiarów obudowy. Moduły można łatwo zamontować nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.

Poza ochroną dostępu w obszarach bezpieczeństwa system USi-safety zapewnia dużą elastyczność, pozwalającą na zastosowania w urządzeniach autonomicznych, takich jak roboty i autonomiczne systemy transportowe. Jest jedynym systemem ultradźwiękowym z atestem bezpieczeństwa, zgodnym z wymogami normy EN ISO 13849 Cat. 3 PL d.

Grafika
System USi-safety można elastycznie integrować w pojazdach AGV

Przetworniki ultradźwiękowe systemu USi-safety charakteryzują się stopniem ochrony IP69K, dzięki czemu nadają się do pracy na zewnątrz pomieszczeń i są odporne na czyszczenie ciśnieniowe. Ich wiązka akustyczna ma eliptyczny przekrój, co zapewnia duży zasięg pracy.

Grafika
System USi-safety oferuje dwa niezależne kanały, z których każdy jest zgodny z wymogami normy ISO 13849 Cat. 3 PL d

Architektura systemu bezpieczeństwa opiera się na dwukanałowym obwodzie elektronicznym z wyjściami fail-safe oraz dwóch monitorujących się nawzajem mikrokontrolerach. Do jednego interfejsu sterującego można jednocześnie podłączyć dwa czujniki.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę