Thomas Baack nowym dyrektorem zarządzającym Interroll Trommelmotoren

Thomas Baack zostaje nowym dyrektorem zarządzającym Interrol Interroll

Z dniem 1 października 2022 r. Thomas Baack objął stanowisko dyrektora zarządzającego Interroll Trommelmotoren GmbH w Hückelhoven-Baal w Niemczech. 39-letni inżynier przemysłowy będzie zarządzał zakładem i powiązanymi globalnymi centrami Excellence Drum Motors i Hygienic Solutions.

Doświadczenie zawodowe Thomasa Baacka obejmuje ponad 10 lat na kierowniczych stanowiskach w zarządzaniu produkcją. Po ukończeniu studiów z zakresu inżynierii mechanicznej i ekonomii na Uniwersytecie RWTH w Akwizgranie w Niemczech oraz na Uniwersytecie Technicznym w Madrycie (UPM) w Hiszpanii rozpoczął on karierę w Saint-Gobain Glass Deutschland GmbH w Kolonii w Niemczech. Od 2014 r. pracuje dla Pleiger Maschinenbau GmbH & Co. KG w Witten, średniej wielkości producenta komponentów i systemów hydraulicznych, a także pomp ściekowych i wyrobów z metali nieżelaznych. Zajmował tam różne stanowiska kierownicze w działach produkcyjnych, a w 2019 r. objął kierownictwo całego pionu technologii i produkcji.

Na swoim nowym stanowisku w Interroll Baack będzie podlegał Jensowi Strüwingowi, wiceprezesowi wykonawczemu ds. produktów i technologii oraz członkowi zarządu grupy Interroll.

– Nie mogę się doczekać współpracy z Thomasem. Dzięki swojej wiedzy w dziedzinie zarządzania produkcją ma on odpowiednie kwalifikacje mogące pomóc w kształtowaniu kolejnych kroków w naszym zakładzie w BaalI. Dzięki globalnym centrom Drum Motors i Hygienic Solutions zakład odgrywa ważną rolę w rozwoju naszej firmy – powiedział Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i technologii Grupy Interroll.

Baack zastępuje dra Hauke Tiedemanna, który odszedł z firmy na własną prośbę w lipcu ubiegłego roku.

Źródło: Interroll

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę