Test Tolly wykorzystany przez Huawei

Huawei

Huawei ogłosił, że jego rozwiązanie AI Fabric Intelligent and Lossless Data Center Network przeszło test porównawczy i weryfikację przeprowadzoną przez międzynarodową organizację testującą The Tolly. Wyniki testu wykazały, że w typowych scenariuszach wykorzystania centrów danych opartych o sztuczną inteligencję charakteryzuje się lepszą wydajnością niż rozwiązania konkurencji. 

Huawei AI Fabric charakteryzuje się wszechstronną, doskonałą wydajnością w porównaniu z rozwiązaniami sieciowymi innych głównych dostawców. Jest to kolejny krok Huawei w tworzeniu ery inteligentnych i bezstratnych sieci dla centrów danych. 

Według raportu Huawei Global Industry Vision, do 2025 r.  AI wykorzystywane będzie przez 86 procent przedsiębiorstw na całym świecie – a wykorzystanie AI do podejmowania decyzji, zmian modeli biznesowych, ekosystemów oraz doświadczeń klientów będzie stanowić główną siłę napędową do dalszego rozwoju. AI będzie również motorem transformacji w obszarze infrastruktury ICT. Aby dostosować się do ery przemian, podczas Huawei Connect 2018 firma wprowadziła inteligentne i bezstratne rozwiązanie AI Fabric. Pomoże one przedsiębiorstwom w budowaniu wysokowydajnych centrów danych i przyspieszy komercyjne wykorzystanie usług AI.

W ramach testu Tolly ocenione zostały przełączniki sieciowe dla data center od Huawei i innych głównych dostawców, w trzech typowych scenariuszach zastosowań w centrach danych wykorzystujących AI: wysokowydajne obliczenia komputerowe, sztuczna inteligencja/uczenie maszynowe oraz rozproszona pamięć masowa. Rozwiązania Huawei zostały przetestowane w modelu Intel MPI Benchmark i modelu TensorFlow. Sprawdzone zostały także wskaźniki wydajności, takie jak przepustowość, utrata danych i czas ich transmisji w środowisku sieciowym typu spine-leaf ze 100GE i 100GE/25GE. Po rygorystycznych testach, Huawei AI Fabric uzyskał najwyższy wynik dla każdego wskaźnika wydajności, osiągając średnio o 30% lepszą efektywność od innych rozwiązań.

Huawei AI Fabric składa się z wiodących switchy dla centrów danych z serii CloudEngine, które wykorzystują unikalny algorytm przełączania iLosslessTM. Umożliwiają one stworzenie inteligentnej i bezstratnej sieci o zerowej utracie danych, niskim opóźnieniu i wysokiej przepustowości. To klucz do uzyskania wiodącej w branży wydajności dostarczanej przez Huawei AI Fabric.

Po przeprowadzeniu naszych szczegółowych testów jesteśmy pod dużym wrażeniem wydajności rozwiązania Huawei AI Fabric , które charakteryzuje się zerową stratą danych , niskimi opóźnieniami i wysoką przepustowością. Zapoznając się z pełnym raportem z testów, klienci mogą zobaczyć zalety tego rozwiązania . Dzięki inteligentnemu planowaniu i bezstratnemu przesyłowi danych wierzymy, że rozwiązanie to wprowadzi sieci dla centrów danych w erę AI – powiedział Kevin Tolly, założyciel i CEO The Tolly Group.

W erze AI sieci dla centrów danych muszą ewoluować w stronę inteligentnych i bezstratnych. I tego typu rozwiązanie zostało już wprowadzone do komercyjnego wykorzystania w wiodących firmach z branży internetowej. Cieszymy się, że Tolly przeprowadził niezależne i rygorystyczne testy rozwiązania Huawei AI Fabric, których wyniki potwierdzają uznanie branży dla tej technologii . Będziemy dalej inwestować w R&D , wprowadzać innowacje , promować rozwój branży teleinformatycznej o raz dostarczać klientom i partnerom wiodące produkty i rozwiązania – stwierdził Leon Wang, Prezes Huawei Data Center Network Domain.

Sieci dla centrów danych Huawei zostały z powodzeniem wdrożone komercyjnie przez ponad 7800 przedsiębiorstw na całym świecie, ułatwiając cyfrową transformację klientom z branż takich jak finanse, Internet oraz telekomunikacyjna. Huawei wprowadza rozwiązanie AI Fabric, aby sieci dla centrów danych stały się inteligentne, bezstratne i ułatwiały wszechstronne korzystanie z usług AI. Jest to też kolejne działanie z partnerami w celu zbudowania w pełni połączonego, inteligentnego świata.

Źródło: Huawei

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę