Targi Automaticon za nami

Targi Automaticon 2023 za nami Automaticon

27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon przeszła już do historii. To pierwsze spotkanie z wystawcami i gośćmi odwiedzającymi targi po okresie pandemii, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej w ostatnich czasach okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów.

Targi odbyły się w dniach 7-9 marca 2023 r. w warszawskim EXPO XXI. Jak co roku, targom towarzyszył specjalistyczny program, odpowiadający na największe wyzwania branży.

Konferencja i warsztaty

Tym razem była to konferencja: „Programy i środki wsparcia dla innowacyjnych technologii automatyzacji, pomiarów przemysłowych i robotyzacji” organizowana przez CEZATECH przy współpracy Łukasiewicz – PIAP i IZTECH. W czasie sesji panelowych adresowanych do menadżerów i kadry zarządzającej uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak pogodzić KPI z inwestycjami w automatyzację i robotyzację oraz nad strukturą finansowania inwestycji w automatyzację i robotyzację w kontekście kosztów zaangażowania w pozyskanie środków.

ludzie na konferencji

Ogromnym powodzeniem cieszyły się również warsztaty z programowania robotów KUKA oraz zagadnienia z cyberbezpieczeństwa przemysłowego prezentowane przez ekspertów z firm INTEX i Exclusive Networks Poland.

robot na targach

Podsumowanie targów w liczbach

Tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich, ale w opinii wielu wystawców to były znakomite targi pod względem kontaktów handlowych, które mają szanse przełożyć się na satysfakcjonujące zamówienia i pozwolić sprostać aktualnym wyzwaniom.

79 wystawców, 116 firm reprezentowanych przez wystawców, 3214 zarejestrowanych gości oraz 276 uczestników szkoleń, warsztatów i prezentacji zorganizowanych w trakcie wydarzenia – tak wypada podsumowanie targów w liczbach.

robot na targach

Złote Medale targów Automaticon

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za innowacyjne produkty z szeroko pojmowanej automatyki. W tym roku otrzymały je:

  • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu – Systemy wizyjne do kontroli jakości detali polimerowych wraz z naświetlaczami sferycznymi
  • Wire Solutions Grzegorz Bednarz – Cable measuring device VCPX5
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – TITAN-I Przemysłowa drukarka 3D do elementów o podwyższonej wytrzymałości

Kolejna edycja targów Automaticon odbędzie się w marcu 2024 r.

Źródło: Automaticon

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę