Systemy automatyzacji jak smartfony

Systemy automatyzacji jak smartfony Bosch Rexroth

Firma Bosch Rexroth zapewnia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do rozwiązań z zakresu automatyzacji, a ponadto umożliwia im samodzielne tworzenie aplikacji na platformie ctrlX Automation. Ta otwarta platforma automatyzacji działa teraz podobnie jak smartfony. Klienci mogą kupować aplikacje w sklepie ctrlX Store, zarządzać licencjami na oprogramowanie za pośrednictwem Centrum Licencji Bosch Rexroth i przypisywać licencje do urządzeń. Dotyczy to aplikacji opracowanych zarówno przez firmę Bosch Rexroth, jak i innych producentów.

Firma Bosch Rexroth rozwinęła swój rynek, wykorzystując opartą na aplikacjach platformę sterowania ctrlX CORE. Platforma ta obsługuje aplikacje utworzone przez Bosch Rexroth i innych producentów oraz umożliwia użytkownikom tworzenie własnych, niestandardowych aplikacji i bibliotek. Dzięki temu do ctrlX CORE można w każdej chwili dodać nowe funkcje automatyki i sterowania. Sklep ctrlX Store zapewnia użytkownikom szeroki wybór aplikacji, umożliwiając im stworzenie systemu oprogramowania dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb. Użytkownicy mogą zakupić dowolną aplikację w sklepie ctrlX Store i zainstalować ją na ctrlX CORE.

Automatyzacja za dotknięciem przycisku: aplikacje umożliwiają tworzenie elastycznych rozwiązań dostosowanych do współczesnych wymagań. Oprócz aplikacji opracowanych przez firmę Bosch Rexroth, w sklepie ctrlX Store znajduje się coraz więcej aplikacji pochodzących od innych dostawców. Dzięki temu klienci mogą na przykład integrować aplikacje ze sztuczną inteligencją w celu usprawnienia produkcji i procesów lub korzystać z inteligentnych rozszerzeń oprogramowania dla mechaniki, takich jak przekładnie lub systemy chwytania i mocowania. Portfolio aplikacji obejmuje również takie obszary, jak bezpieczeństwo IT, łączność, informatyka przemysłowa czy rozpoznawanie głosu i wizualizacje.

Klienci nabywają aplikacje bezpośrednio przez Internet i otrzymują je  w formie cyfrowej do pobrania lub za pośrednictwem dedykowanego mechanizmu aktualizacji. Oznacza to, że, podobnie jak w przypadku smartfonów, aplikacje te można uruchamiać w dowolnym miejscu i czasie.

– Nasz sklep ctrlX Store jest częścią ekosystemu otaczającego naszą platformę automatyzacji. Powiązana z nim sieć partnerów ctrlX World oraz społeczność ctrlX Automation cały czas się powiększają. Celem sklepu jest zapewnienie użytkownikom dostępu do funkcji i aplikacji w sposób, który znają oni ze świata smartfonów. Chcemy im ułatwić codzienną pracę, tak aby mogli wykonywać swoje zadania dosłownie za pomocą jednego przycisku – objaśnia Pedro Reboredo, dyrektor ds. platform cyfrowych w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth.

Sklep ctrlX Store udostępnia również pełny zakres treści odnoszących się do aplikacji, tak aby klienci byli zawsze na bieżąco. Najnowsze informacje dotyczące aplikacji, a także pakiet SDK i inne usługi są zawsze łatwo dostępne, podobnie jak powiadomienia o aktualizacjach i powiązanych z nimi zmianach. Przejrzystość, scentralizowany dostęp i informacje na żądanie: wszystko to sprawia, że cyfrowy cykl obsługi klienta działa doskonale.

Źródło: Bosch Rexroth

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę