elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Firma Bosch Rexroth 30 lat w Polsce

Bosch Rexroth
Reklama
Reklama

Popularność marki Bosch Rexroth w Polsce przyczyniła się do podjęcia decyzji o utworzeniu krajowej spółki z o.o. z centralą w Warszawie w 1991 r. Od tego wydarzenia mija 30 lat. Firma zaś, jak przyznaje, nadal stara się oferować nowoczesne rozwiązania, dostosowane do wymagań Przemysłu 4.0 i umożliwiające tworzenie tzw. "fabryk przyszłości".

Firma Bosch Rexroth sukcesywnie kreuje innowacyjne rozwiązania z zakresu: ctrlx Automation, ConnectedHydraulics, Transforming Mobile Machines czy Smart Mechatronix. Działania te są ukierunkowane zarówno na spełnienie potrzeb producentów, jak i wymagań klientów końcowych, a także wyznaczają nowe trendy w przemyśle.

W drodze ku przyszłości - ctrlX Automation i platforma Smart MechatroniX

Reklama

Jednym z przykładów innowacyjnego podejścia firmy jest ctrlX Automation - smartfon świata automatyki. Pozwala on wyeliminować tradycyjne granice między sterownikami maszyn, systemami informatycznymi i Internetem Rzeczy. Dzięki systemowi operacyjnemu Linux działającemu w czasie rzeczywistym, otwartym standardom, technologii programowania aplikacji opartej o rozwiązania sieciowe i kompleksowym połączeniom IoT, platforma ctrlX Automation sprawia, że prace inżynieryjne i wdrożeniowe wymagają o 30-50% mniej wysiłku.

Innym z rozwiązań jest platforma Smart MechatroniX firmy Bosch Rexroth łącząca elementy systemów techniki przemieszczeń liniowych, elektronikę i oprogramowanie i podążająca za trendami na rynku automatyki przemysłowej na drodze do budowy fabryki przyszłości. Takie rozwiązania mogą być wykorzystywane w wielu obszarach zastosowań. Zapewniają one pełną przejrzystość procesu, krótki czas wprowadzenia na rynek i wysoką wydajność, a także szybkie uruchamianie.

Koncepcja ConnectedHydraulics i świętowanie online

Reklama

Koncepcja ConnectedHydraulics zaś wykorzystuje połączoną moc i inteligencję zaawansowanej technologii układów hydraulicznych firmy Bosch Rexroth, wyznaczając nowe wzorce w zakresie wydajności, funkcjonalności i długiego czasu eksploatacji. Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań sieciowych, firma Bosch Rexroth pomaga w tworzeniu nowej generacji maszyn mobilnych. Inteligentne rozwiązania marki Rexroth umożliwiają bowiem uzyskanie większej mocy i wydajności maszyn mobilnych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu 30-lecia firma Bosch Rexroth przygotowała szereg wydarzeń online, za pośrednictwem których zaprezentuje najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania mające zastosowanie w fabrykach przyszłości. Informacje o wydarzeniach będą przekazywane sukcesywnie.

Źródło: Bosch Rexroth

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama