Firma Bosch Rexroth 30 lat w Polsce

Firma Bosch Rexroth 30 lat w Polsce Bosch Rexroth

Popularność marki Bosch Rexroth w Polsce przyczyniła się do podjęcia decyzji o utworzeniu krajowej spółki z o.o. z centralą w Warszawie w 1991 r. Od tego wydarzenia mija 30 lat. Firma zaś, jak przyznaje, nadal stara się oferować nowoczesne rozwiązania, dostosowane do wymagań Przemysłu 4.0 i umożliwiające tworzenie tzw. "fabryk przyszłości".

Firma Bosch Rexroth sukcesywnie kreuje innowacyjne rozwiązania z zakresu: ctrlx Automation, ConnectedHydraulics, Transforming Mobile Machines czy Smart Mechatronix. Działania te są ukierunkowane zarówno na spełnienie potrzeb producentów, jak i wymagań klientów końcowych, a także wyznaczają nowe trendy w przemyśle.

W drodze ku przyszłości - ctrlX Automation i platforma Smart MechatroniX

Jednym z przykładów innowacyjnego podejścia firmy jest ctrlX Automation - smartfon świata automatyki. Pozwala on wyeliminować tradycyjne granice między sterownikami maszyn, systemami informatycznymi i Internetem Rzeczy. Dzięki systemowi operacyjnemu Linux działającemu w czasie rzeczywistym, otwartym standardom, technologii programowania aplikacji opartej o rozwiązania sieciowe i kompleksowym połączeniom IoT, platforma ctrlX Automation sprawia, że prace inżynieryjne i wdrożeniowe wymagają o 30-50% mniej wysiłku.

Innym z rozwiązań jest platforma Smart MechatroniX firmy Bosch Rexroth łącząca elementy systemów techniki przemieszczeń liniowych, elektronikę i oprogramowanie i podążająca za trendami na rynku automatyki przemysłowej na drodze do budowy fabryki przyszłości. Takie rozwiązania mogą być wykorzystywane w wielu obszarach zastosowań. Zapewniają one pełną przejrzystość procesu, krótki czas wprowadzenia na rynek i wysoką wydajność, a także szybkie uruchamianie.

Koncepcja ConnectedHydraulics i świętowanie online

Koncepcja ConnectedHydraulics zaś wykorzystuje połączoną moc i inteligencję zaawansowanej technologii układów hydraulicznych firmy Bosch Rexroth, wyznaczając nowe wzorce w zakresie wydajności, funkcjonalności i długiego czasu eksploatacji. Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań sieciowych, firma Bosch Rexroth pomaga w tworzeniu nowej generacji maszyn mobilnych. Inteligentne rozwiązania marki Rexroth umożliwiają bowiem uzyskanie większej mocy i wydajności maszyn mobilnych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu 30-lecia firma Bosch Rexroth przygotowała szereg wydarzeń online, za pośrednictwem których zaprezentuje najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania mające zastosowanie w fabrykach przyszłości. Informacje o wydarzeniach będą przekazywane sukcesywnie.

Źródło: Bosch Rexroth

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę