Strategiczna współpraca Siemens i Eplan

Strategiczna współpraca Siemens i Eplan Siemens, Eplan

W celu zacieśnienie współpracy w obszarze oprogramowania dla segmentów przemysłu i infrastruktury firmy Siemens i Eplan podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. W ramach tej umowy Siemens dołączy do sieci partnerskiej Eplan jako Partner Strategiczny. Głównym celem współpracy jest bardziej ukierunkowana koordynacja produktów obu firm, pozwalająca na zaoferowanie zoptymalizowanych rozwiązań dla producentów rozdzielnic i projektantów instalacji elektrycznych. 

Głównym celem naszej współpracy jest stworzenie struktury plug-and-play dla projektantów instalacji elektrycznych. Chcemy otworzyć nasze narzędzia dwukierunkowo dla obu stron, a tym samym uprościć i przyspieszyć przepływy pracy – powiedział Andreas Matthé, dyrektor generalny ds. produktów elektrycznych w Siemens.

Przy budowie rozdzielnic możemy wykorzystać oprogramowanie Eplan Pro Panel do optymalizacji procesów i ich większej automatyzacji. Ponadto, bardziej szczegółowo zajmiemy się rozwijającym się obszarem dystrybucji energii i będziemy współpracowali z firmą Siemens w celu stworzenia kompleksowych rozwiązań dla zintegrowanych, bardziej wydajnych przepływów pracy – podkreślił Sebastian Seitz z firmy Eplan.

Segment przemysłowy obejmuje oferty i produkty do budowy szaf sterowniczych, natomiast segment infrastruktury obejmuje budowę rozdzielnic do dystrybucji energii. Siemens i Eplan zintensyfikują swoją doskonałą współpracę, trwającą już od wielu lat, w celu dostarczania danych Eplan we wszystkich skonfigurowanych produktach Siemens. W sektorze infrastruktury firmy Eplan i Siemens zdecydowały się wspólnie optymalizować i automatyzować procesy klientów, na przykład w środowiskach Sivacon i Alpha (systemy dystrybucji energii) poprzez integrację Simaris (narzędzia planistyczne) i Platformy Eplan.

Obie strony wniosą swoją wiedzę fachową z korzyścią dla wspólnych klientów, aby zwiększyć wydajność przepływów pracy przy budowie rozdzielnic i dystrybucji energii.

Eplan oferuje oprogramowanie inżynierskie i usługi z zakresu elektrotechniki, automatyki i mechatroniki. Firma opracowuje jedno z czołowych na świecie rozwiązań programowych dla producentów maszyn, rozdzielnic i szaf sterowniczych. Ponadto, pomaga klientom w upraszczaniu wymagających procesów inżynieryjnych. Siemens oferuje produkty do bezpiecznej i wydajnej infrastruktury elektrycznej niskiego napięcia w budynkach i środowiskach przemysłowych, w tym produkty bezpieczeństwa i sterowania, urządzenia pomiarowe i monitorujące, przełączniki i gniazda. Ponadto, portfolio firmy obejmuje narzędzia programowe do komunikacji, które można wykorzystać do łączenia produktów dystrybucji energii z automatyką budynkową i przemysłową, a także z otwartymi systemami IoT opartymi na chmurze.

Źródło: Siemens, Eplan

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę