steute restrukturyzuje pola działalności biznesowej

steute restrukturyzuje pola działalności biznesowej steute

steute Technologies, międzynarodowa firma technologiczna oferująca najwyższej jakości wyłączniki, inteligentne czujniki i innowacyjne systemy bezprzewodowe, ogłosiła kompleksową restrukturyzację swoich obszarów działalności biznesowej.

Na rynku pojawią się od razu trzy działy biznesowe: Meditec, Leantec i Controltec. Te nowe dywizje są wynikiem strategicznego repozycjonowania marki mającego na celu sprostanie bieżącym wymaganiom rynku i zapewnienie klientom lepszej orientacji w strukturze firmy.

Dział biznesowy Meditec steute opracowuje i produkuje indywidualnie dostosowywane interfejsy użytkownika dla urządzeń medycznych wykorzystywanych na sali operacyjnej i w diagnostyce. Ponadto firma steute wspiera klientów na całym świecie w złożonym procesie zatwierdzania produktów medycznych. Dodatkowym celem dywizji Meditec jest realizacja interoperacyjności zgodnie z architekturą komunikacji zorientowanej na usługi (SDC, Service-oriented Device Connectivity).

Leantec to nowy dział cyfrowych rozwiązań dla intralogistyki. Dzięki własnej marce „nexy” ułatwia on wdrażanie inteligentnych sieci komunikacyjnych zgodnych z wymogami Przemysłu 4.0 w celu optymalnego zarządzania przepływem materiałów. Oferowana jest pełna obsługa – od planowania i wdrożenia po konserwację.

Dział Controltec jest odpowiedzialny za całość najwyższej klasy aparatury łączeniowej, wyłączników i czujników wykorzystywanych w inżynierii maszyn i instalacji, które poprzednio należały do obszarów biznesowych Extreme, Automation i Industrial Wireless. 

Restrukturyzacji firmy i jej oddziałów towarzyszy nowy projekt strony internetowej dostępnej w dwunastu językach. Użytkownicy odwiedzający nową korporacyjną stronę internetową  www.steute.com, która przedstawia firmę i jej markę parasolową pod hasłem „Applied Intelligence”, mogą uzyskać dostęp do poszczególnych serwisów internetowych trzech nowych oddziałów biznesowych.

Dzięki tym zmianom firma steute wzmacnia pozycję rynkową i podkreśla swoje zaangażowanie w innowacje, orientację na klienta i doskonałość technologiczną.

Źródło: steute

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę