Wyłączniki linkowe i czujniki. Kompletna oferta steute

Wyłączniki linkowe i czujniki. Kompletna oferta steute steute

Na targach Solids 2022 w Antwerpii dział „Extreme” firmy steute zaprezentuje uzupełnienie typoszeregu urządzeń ZS 92 S/SR. Do tej pory te niezwykle wytrzymałe i uniwersalne wyłączniki linkowe bezpieczeństwa oraz czujniki zbiegania taśmy przenośników miały obudowy wykonane z ciśnieniowego odlewu aluminium, które dzięki zastosowaniu kilku powłok ochronnych (pasywacja, podkład, malowanie proszkowe) idealnie nadają się do eksploatacji w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Jako alternatywę użytkownicy mają teraz do wyboru nowe obudowy, wykonane z wysokiej jakości duroplastycznego tworzywa sztucznego, które jest materiałem o bezdyskusyjnej odporności na korozję. Śruby i inne elementy metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej.

Cała seria urządzeń charakteryzuje się wysoką uniwersalnością. Wyłącznik ZS 92 S może być dostarczony w różnych konfiguracjach dźwigni głównej i dźwigni odblokowania. Oznacza to, że można go zainstalować w prawie każdej możliwej pozycji, także tylną ścianą obudowy bezpośrednio do pionowego elementu, np. konstrukcji przenośnika taśmowego. Jest to rozwiązanie unikatowe na rynku.

Rozstaw otworów montażowych jest kompatybilny z innymi dostępnymi na rynku wyłącznikami linkowymi bezpieczeństwa i czujnikami zbiegania taśmy przenośników, ułatwiając modernizację istniejących instalacji poprzez prostą podmianę starszych urządzeń. W przypadku czujników serii ZS 92 SR bardzo prosta jest regulacja punktów przełączania dla dwóch pozycji: ostrzegania i zatrzymania przenośnika. Odbywa się to w krokach co 5° (w zakresie od 5° do 35°, niezależnie dla dwóch modułów zestyków). Zwiększa to uniwersalność aplikacyjną tego czujnika.

Kolejną zaletą z punktu widzenia użytkownika są małe siły potrzebne do aktywacji wyłącznika linkowego oraz niewielkie ugięcie linki potrzebne do aktywacji funkcji zatrzymania awaryjnego. Ułatwia to obsługę urządzenia oraz zapewnia zgodność z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa.

Najnowsze warianty urządzeń, o oznaczeniu ZS 92 S/SR KST, wyposażone w wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego, nadają się idealnie do zastosowania we wszystkich obszarach transportu bliskiego i przetwarzania materiałów sypkich i masowych. Szczególnie tam, gdzie warunki środowiskowe są skrajnie niekorzystne, np. w zakładach produkujących nawozy sztuczne, w cukrowniach, zakładach chemicznych czy podziemnych kopalniach miedzi.

Źródło: steute

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę