Schneider Electric najbardziej zrównoważoną firmą na świecie według magazynu Time

Firma Schneider Electric znalazła się na szczycie listy "Naj Schneider Electric

Firma Schneider Electric znalazła się na szczycie listy "Najbardziej zrównoważonych firm na świecie w 2024 roku" opublikowanej przez tygodnik społeczno – polityczny Time i firmę Statista. Miejsce w rankingu odzwierciedla ambitne cele Schneider Electric w zakresie redukcji emisji własnych, ale także zaangażowanie firmy we wspieranie jej klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej i zmniejszaniu ich emisji.

Time i Statista wykorzystały transparentną, wieloetapową metodologię, aby wskazać najbardziej zrównoważone firmy na świecie w 2024 roku. Prace rozpoczęto, analizując ponad 5000 największych i najbardziej wpływowych firm. Po rygorystycznej, czteroetapowej ocenie ostateczny ranking wykluczył niezrównoważone branże i uwzględnił takie czynniki, jak: zewnętrzne oceny i zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, praktyki sprawozdawczości korporacyjnej oraz wskaźniki wyników środowiskowych i społecznych. To kompleksowe podejście zaowocowało rankingiem 500 firm z ponad 30 krajów.

Zarówno Time, jak i Statista podkreśliły znaczenie know-how Schneider Electric oraz rolę inicjatywy Schneider Sustainability Impact (SSI). Ten program transformacyjny wspiera i monitoruje postępy firmy w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. Obejmują one wymiar środowiskowy, społeczny i ładu korporacyjnego (ESG). Miarą sukcesu jest realny wpływ Schneider Electric na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez klientów firmy: oszczędzono lub uniknięto emisji rzędu 553 milionów ton CO2 od 2018 roku. Firma poczyniła również znaczne postępy w transformacji własnego łańcucha dostaw. Emisja dwutlenku węgla przez 1000 największych dostawców Schneider Electric spadła o 27% od początku programu, a 21% strategicznych partnerów firmy spełniło standardy godnej pracy Schneider Electric.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie – mówi Peter Herweck, CEO Schneider Electric.Jest to świadectwo naszego niezachwianego zaangażowania w zrównoważony rozwój, który jest zakorzeniony we wszystkim, co robimy. W naszych decyzjach i codziennych działaniach bierzemy pod uwagę środowisko, społeczeństwo i standardy zarządcze. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jeszcze większe postępy w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zapewnić, by wszyscy przyczyniali się do tworzenia pozytywnego i trwałego wpływu na otoczenie.

Niedawno, po raz 13. z rzędu, firma Schneider Electric została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability World Index. Przedsiębiorstwo zajęło pierwsze miejsce w swojej branży i zapewniło sobie miejsce w indeksie europejskim. Jest to odzwierciedlenie bardzo dobrych wyników działań w obszarach ochrony środowiska, społecznym i ładu korporacyjnego (ESG). Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii firmy. 

Źródło: Schneider Electric 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę