Rockwell Automation i Fortinet zabezpieczają środowisko technologii operacyjnej

Rockwell Automation i Fortinet zabezpieczają środowisko tech Canva

Rockwell Automation właśnie ogłosiła, że firma Fortinet dołączyła do programu PartnerNetwork jako Złoty Partner Technologiczny.

Dzięki partnerstwu Fortinet i Rockwell Automation będą w stanie zapewnić potężną ochronę cyberbezpieczeństwa klientom na całym świecie za pomocą konwergencji zaawansowanych funkcji sieciowych i zabezpieczeń. Różnice między środowiskami technologii operacyjnej (OT) i technologii informacyjnej (IT) oznaczają, że systemy ICS często stają w obliczu różnych zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego i unikalnego krajobrazu zagrożeń, który wymaga rozwiązań bezpieczeństwa dostosowanych do ich wyzwań. Fortinet ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu środowisk OT za pomocą rozwiązań, które mogą pomóc połączonym organizacjom chronić, konsolidować i skalować ich zabezpieczenia. 

Tradycyjnie firmy OT polegały na „szczelinach powietrznych” jako kluczowej części swojej strategii bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu braku łączności sieciowej między sieciami OT i IT możliwe było zmniejszenie narażenia komponentów ICS na cyberzagrożenia. Ale dzisiaj luki powietrzne między sieciami OT i IT szybko się zacierają. Jako wiodący dostawca rozwiązań bezpieczeństwa OT, Fortinet pomoże firmie Rockwell bezpiecznie wspierać jej zmieniającą się bazę klientów na całym świecie.

– Coraz więcej klientów firmy Rockwell zastanawia się, w jaki sposób połączone produkty lub usługi mogą zapewnić nowe źródła przychodów. Szukają sposobów na zmniejszenie złożoności dzięki zintegrowanym produktom zabezpieczającym, które są specjalnie zaprojektowane dla środowisk OT. Współpraca z Fortinet zapewnia skuteczność i niezawodność zabezpieczeń, których potrzebują – powiedział Dan DeYoung, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Rockwell Automation.

– Firmy będą nadal obserwować konwergencję OT i IT, a ta ewolucja będzie miała znaczący wpływ na bezpieczeństwo cybernetyczne produkcji powiedział John Maddison, wiceprezes ds. produktów i CMO w firmie Fortinet. – Partnerstwo Fortinet z Rockwell Automation pomoże klientom w bezpiecznym poruszaniu się po cyfrowej transformacji. Nasza współpraca z Rockwell wesprze połączone organizacje, znacznie redukując ryzyko narażenia na zagrożenia cybernetyczne i pomoże im scentralizować widoczność i zarządzanie architekturą bezpieczeństwa.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę