Rockwell Automation i Cognite budują przemysłowe centrum danych

Partnerstwo Rockwell Automation i Cognite Rockwell Automation

Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową oraz Cognite, światowy lider oprogramowania do przetwarzania danych przemysłowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo na rzecz przyspieszenia zmian technologicznych w branży.

Partnerstwo łączy ofertę oprogramowania Rockwell FactoryTalk - nowej generacji narzędzie Edge Computing j z zasobami danego zakładu produkcyjnego, aplikacjami do zarządzania operacjami i analizami dostosowanymi do potrzeb wraz z wiodącą platformą Cognite Industrial Data Ops, Cognite Data Fusion, aby stworzyć przemysłowe centrum danych gotowe do skalowania w całym przedsiębiorstwie.

Produkty i narzędzia Rockwell Automation od lat tworzą oraz przetwarzają dane na całym świecie. Partnerstwo pomiędzy firmami Rockwell i Cognite wprowadzi na rynek unikalne, ujednolicone, edge-to-cloud centrum danych przemysłowych, które sprawi, że dane operacyjne, inżynieryjne, korporacyjne i wizualne będą zrozumiałe i porównywalne dla produkcji w różnych branżach. Oferta przekształci surowe dane w aplikacje, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym i usprawnione przepływy pracy, które zapewnią bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność przedsiębiorstwom produkcyjnym.

Producenci różnej wielkości mają problemy z uzyskaniem dostępu do swoich danych i ich wartości. Jednolite centrum informacji może zapewnić jedno źródło informacji dla wszystkich danych produkcyjnych bez większych inwestycji w zastrzeżone i kosztowne platformy — mówi Brian Shepherd z Rockwell, wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli. – Im większa jest firma, tym trudniej jest zebrać dane ze wszystkich źródeł, a następnie uzyskać cenne informacje analityczne. Nasze partnerstwo z Cognite z sukcesem stawi czoła tym wyzwaniom.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Rockwell Automation w celu rozszerzenia ich oferty FactoryTalk i dalszego wzbogacania danych centralnych w ich aplikacjach – mówi Girish Rishi, dyrektor generalny Cognite. – Nasza misja w Cognite, wspieranie rozwoju, operacjonalizacji i skali przemysłowych rozwiązań hybrydowej sztucznej inteligencji, znajduje odzwierciedlenie w tym partnerstwie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rockwell Automation w celu przyspieszenia przemysłowego przyjęcia analityki stosowanej i aplikacji cyfrowych.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę