Rockwell Automation przejmuje Cubic

Rockwell Automation przejmuje Cubic Rockwell Automation

Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, ogłosiła nabycie Cubic, firmy specjalizującej się w modułowych systemach do budowy paneli elektrycznych. Firma Cubic obsługuje szybko rozwijające się branże, takie jak energia odnawialna, centra danych i infrastruktura.

Wydajne i elastyczne systemy modułowe firmy Cubic w połączeniu z inteligentnymi urządzeniami firmy Rockwell Automation wraz z doświadczeniem branżowym przyniosą korzyści klientom, oferując krótszy czas wprowadzania produktów na rynek, umożliwiając szersze zastosowanie w całym zakładzie inteligentnego sterowania silnikami oraz generowanie danych w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju i produktywności.

Ugruntowany model partnerski Cubic umożliwi firmie Rockwell zbudowanie rozszerzonej sieci partnerskiej i możliwość oferowania inteligentnego sterowania silnikami w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej, a także poszerzenie portfolio klientów i partnerów z branży hybrydowej i procesowej. Dodatkowo nabycie firmy Cubic umożliwi Rockwell Automation  wejście na rynek energii odnawialnej i rozwiązań dla centrów danych.

Innowacyjne rozwiązania Cubic wzmacniają nasze portfolio wiodących inteligentnych technologii sterowania silnikami – powiedział Bob Buttermore, wiceprezes i dyrektor generalny działu Power Control firmy Rockwell. – Cieszymy się, że możemy powitać utalentowany zespół posiadający specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania konstrukcji, systemów zasilania na poziomie światowych oczekiwań.

Dołączenie do Rockwell umożliwi nam rozszerzenie naszych relacji i przyspieszenie globalnego wzrostu – powiedział Jacob Moller Knudsen, dyrektor generalny Cubic. – To idealne połączenie, które pozwoli nam oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania w przyszłości.

Po nabyciu, Cubic będzie podlegać działowi sterowania zasilaniem firmy Rockwell w segmencie urządzeń inteligentnych.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę