Przemysłowy moduł czujnika powietrza z myślą o aplikacjach Edge AI

Przemysłowy moduł czujnika powietrza Edge AI Innodisk

Innodisk podejmuje proaktywne kroki w kierunku Edge AI. Wraz ze swoją spółką zależną, Sysinno, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie w postaci przemysłowego modułu czujnika powietrza, charakteryzującego się dokładnym wykrywaniem, łatwą implementacją i minimalną mocą obliczeniową.

Moduły czujnika powietrza oferują monitorowanie w czasie rzeczywistym temperatury, wilgotności i wykrywanie sześciu wskaźników jakości powietrza, w tym pyłu zawieszonego (PM2.5, PM10), tlenku węgla (CO), dwutlenku węgla (CO2), formaldehydu (HCHO), całkowitych lotnych związków organicznych (TVOC), ozonu (O3) i innych. Dzięki unikalnemu algorytmowi i zastosowaniu oryginalnych głowic czujników wiodących światowych marek, moduły zapewniają dokładne i niezawodne wartości pomiarowe.

Moduły można łatwo zintegrować z różnymi systemami, takimi jak przemysłowe komputery osobiste (IPC), komputery PC, serwery edge i systemy wbudowane za pośrednictwem interfejsu I2C lub karty USB Sensor Carrier. Jednocześnie konstrukcja modułu gwarantuje minimalne zużycie mocy obliczeniowej i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się podczas pracy. Co więcej, dzięki najwyższej jakości wewnętrznego procesu produkcyjnego i ścisłemu przestrzeganiu standardów przemysłowych, moduły przeszły liczne testy dokładności innych firm, co sprawiło, że przewyższają inne dostępne na rynku czujniki powietrza OEM i można im zaufać przy wdrażaniu w różnych dziedzinach.

Moduły można zintegrować z inteligentnymi słupami, stacjami ładowania pojazdów elektrycznych i kioskami, co stanowi znaczącą wartość dodaną dla tych urządzeń w szybkiej ekspansji inteligentnych miast. Instalowanie modułów w obiektach w szpitalach i ośrodkach opieki zdrowotnej poprawia jakość powietrza i usług. W inteligentnej fabryce firmy mogą wdrożyć moduły w celu optymalizacji poziomu wilgotności i jakości powietrza oraz ochrony dobrego samopoczucia pracowników.

Innowacyjne moduły czujników powietrza firmy Innodisk doskonale łączą jej doświadczenie w aplikacjach wbudowanych i specjalizację Sysinno w wykrywaniu powietrza z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem i wiodącym udziałem w ponad 500 krytycznych projektach globalnych. Oferuje kompleksowe i niezawodne rozwiązanie, które poprawia jakość powietrza i przyczynia się do zdrowszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę