PGE Dystrybucja będzie współpracować z Politechniką Lubelską

PGE Dystrybucja będzie współpracować z Politechniką Lubelską PGE

Koordynacja badań naukowych, organizacja wspólnych konferencji i sympozjów czy programy staży i praktyk zawodowych – te i wiele innych działań podejmą PGE Dystrybucja. Oddział Lublin wraz z Politechniką Lubelską w ramach podpisanego porozumienia o współpracy. Porozumienie zostało podpisane 20 grudnia 2021 r. przez dyrektora generalnego Oddziału Lublin. PGE Dystrybucji SA Dariusza Dudka i rektora Politechniki Lubelskiej prof. dra hab. inż. Zbigniewa Patera.

 

Przesłankami, które przyświecały zawarciu współpracy, były wzajemnie dopełniające się zainteresowania naukowo-badawcze, posiadanie przez obie strony wysoko wykwalifikowanej kadry i chęć podjęcia wspólnych działań w przestrzeniach: naukowej, rozwojowej i organizacyjnej. Podmioty planują wspólną publikację badań na konferencjach i sympozjach, prowadzenie praktyk i staży zawodowych czy chociażby wymianę doświadczeń pomiędzy sektorem nauki, technologii i biznesu.

– Spółka wesprze Politechnikę w procesie tworzenia programu kształcenia, w celu dostosowania go do potrzeb lokalnego rynku pracy – mówi Dariusz Dudek. – Nasi pracownicy przeprowadzą również prelekcje dla studentów dotyczące praktycznych aspektów funkcjonowania na rynku gospodarczym.

Przy podpisaniu obecny był również prezes zarządu spółki Jarosław Kwasek, który widzi w porozumieniu możliwości pozyskania dostępu do wyspecjalizowanej kadry pracowników, wyróżniających się w sferze działalności naukowej i akademickiej.

– Chcielibyśmy, aby Politechnika Lubelska rekomendowała nam wyróżniających się studentów, którzy mogliby rozpocząć swoją karierę zawodową w stabilnej, innowacyjnej spółce, dającej gwarancję rozwoju i zdobywania najlepszego doświadczenia – mówił Kwasek.

Źródło: PGE

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę