elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

PGE Dystrybucja będzie współpracować z Politechniką Lubelską

PGE
Reklama
Reklama

Koordynacja badań naukowych, organizacja wspólnych konferencji i sympozjów czy programy staży i praktyk zawodowych – te i wiele innych działań podejmą PGE Dystrybucja. Oddział Lublin wraz z Politechniką Lubelską w ramach podpisanego porozumienia o współpracy. Porozumienie zostało podpisane 20 grudnia 2021 r. przez dyrektora generalnego Oddziału Lublin. PGE Dystrybucji SA Dariusza Dudka i rektora Politechniki Lubelskiej prof. dra hab. inż. Zbigniewa Patera.

 

Przesłankami, które przyświecały zawarciu współpracy, były wzajemnie dopełniające się zainteresowania naukowo-badawcze, posiadanie przez obie strony wysoko wykwalifikowanej kadry i chęć podjęcia wspólnych działań w przestrzeniach: naukowej, rozwojowej i organizacyjnej. Podmioty planują wspólną publikację badań na konferencjach i sympozjach, prowadzenie praktyk i staży zawodowych czy chociażby wymianę doświadczeń pomiędzy sektorem nauki, technologii i biznesu.

Reklama

– Spółka wesprze Politechnikę w procesie tworzenia programu kształcenia, w celu dostosowania go do potrzeb lokalnego rynku pracy – mówi Dariusz Dudek. – Nasi pracownicy przeprowadzą również prelekcje dla studentów dotyczące praktycznych aspektów funkcjonowania na rynku gospodarczym.

Przy podpisaniu obecny był również prezes zarządu spółki Jarosław Kwasek, który widzi w porozumieniu możliwości pozyskania dostępu do wyspecjalizowanej kadry pracowników, wyróżniających się w sferze działalności naukowej i akademickiej.

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama