Pełna kontrola nad urządzeniami dźwigowymi i podnośnikami

Mynewdesk

Istnieje łatwy sposób, aby monitorować i kontrolować urządzenia dźwigowe i podnośniki? Co więcej, w taki sposób można zyskać dodatkowe źródło dochodu! Wykorzystując monitoring GPS – ABAX Equipment Control, który pozwala precyzyjnie monitorować motogodziny oraz lokalizację GPS w czasie rzeczywistym.

Większy zysk na urządzeniach dźwigowych i podnośnikowych

Na podstawie umowy serwisowej firma może sprzedawać lub wynajmować swoje urządzenia dźwigowe i podnośnikowe wraz z odpowiednią informacją. Jak to działa? W systemie monitoringu GPS można ustawić przypomnienia o konieczności wykonania okresowego badania technicznego.

Norweski klient Nasta sprzedaje wszystkie swoje koparki z umową serwisową, oferując swoim klientom dodatkową usługę przypominania o przeglądach technicznych. Zwiększa to zarówno wartość jego transakcji, jak i atrakcyjność samej oferty dla klientów.

Naliczanie dodatkowej opłaty w przypadku złamania umowy najmu

Jeśli wynajmowane są podnośniki, podesty ruchome i żurawie to warto, aby urządzenia były używane częściej niż ustalony godzinowy limit pracy. Logowanie czasu pracy sprzętu następuje automatycznie dzięki nadajnikowi GPS. Oznacza to, że rejestr motogodzin jest aktywowany przy każdym włączeniu zapłonu silnika. Dzięki temu naliczanie są opłaty za każdą dodatkową godzinę pracy urządzenia.

ABAX Equipment Control daje pewność, że najemca nie używa sprzętu poza okresem zadeklarowanym na umowie najmu. Dodatkowo nie trzeba tracić czasu na ręczne zapisywanie czasu pracy urządzeń.

Lokalizator GPS umożliwia zdalną kontrolę nad sprzętem

  • Wynajem

Umowa najmu bardzo często określa dozwolony obszar, w którym mogą pracować wypożyczone urządzenia. Ale jaką ma się gwarancję, że najemca nie używa ich poza ustalonym obszarem? Prawie żadną! Nadzór nad wyposażonym sprzętem jednak wcale nie musi być trudny. Lokalizację podnośników, podestów ruchomych czy żurawi, można sprawdzić przy użyciu telefonu, komputera, laptopa lub tableta. Monitoring GPS umożliwia śledzenie pozycji na mapie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w każdej chwili można sprawdzić aktualną lokalizację sprzętu. Dodatkowo, jeśli podnośniki czy dźwigi opuściły wcześniej ustaloną strefę geofence, powiadomienie o tym zdarzeniu zostanie wysłane drogą SMS i/lub email. Dzięki temu w szybki sposób można wyjaśnić sytuację z klientem oraz wyeliminować nieautoryzowane użytkowanie.

  • Sprzedaż

Jeśli sprzedawane są podesty ruchome, zwyżki, ładowarki, podnośniki, żurawie itp., można wprowadzić do swojej oferty usługę lokalizacji GPS. Oczywiście, gwarantowane jest darmowe szkolenie z obsługi systemu oraz dożywotnią gwarancję na moduł do lokalizacji GPS.

Źródło: Mynewdesk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę