Obchody stulecia firmy Conrad Electronic

Obchody stulecia firmy Conrad Electronic Conrad Electronic

Ogrom wszechświata i zawiłości sztucznej inteligencji: prezentacja i panel ekspercki oczarowały gości podczas obchodów stulecia firmy Conrad w połowie czerwca w Wernberg-Köblitz.

Gospodarzem wydarzenia tego dnia była Caren Miosga, prowadząca ARD “Tagesthemen”. Główne przemówienie wygłosiła pilotka myśliwców i astronautka rezerwy, Nicola Winter. Panel ekspertów dyskutował na temat sztucznej Inteligencji. W dniu 21 czerwca 2023 r., 400 wybitnych gości ze świata biznesu i polityki, a także wieloletnich partnerów Conrad zostało zaproszonych do centrum logistycznego Wernberg-Köblitz, aby świętować 100 lecie firmy pod hasłem “The Next 100 Years”.

Duże wydarzenie skupione wokół zmian

Nawet po stu latach nasza marka wciąż jest na bieżąco z trendami. Czy jesteśmy start-upem? Absolutnie nie. Czy możemy mówić o wznowieniu działalności? Myślę, że tak! – to mówił publiczności Dr Werner Conrad. 

dr Werner Conrad

Dlaczego postrzegać siebie jako re-start-up? Ponieważ firma wielokrotnie się zmieniała w ciągu swoich 100 lat działalności. Conrad był i jest zawsze o krok do przodu. „Zmiana jest naszym przeznaczeniem”, ponieważ zmiana jest częścią DNA Conrad od czterech pokoleń. Pionierski duch i gotowość do postrzegania wyzwania, jako szansy to cechy, które reprezentuje rodzinny biznes. Wartości te zostały podkreślone w przemówieniu pierwszego ministra Bawarii, dr Markusa Södera, a także w wystąpieniach dr Floriana Hermanna, szefa Bawarskiej Kancelarii Państwowej, członków Rady Okręgowej i burmistrzów z całego regionu Oberpfalz.

Wymarzony cel podróży: ISS

Jeśli chodzi o przekształcanie wyzwań w możliwości, Nicola Winter również wie, o czym mówi. W końcu była drugą Niemką, która kiedykolwiek pilotowała odrzutowiec i teraz jest na liście rezerwowych astronautów ESA. Jej maksyma: odwaga, empatia, samodyscyplina, pasja i odrobina szczęścia mogą zaprowadzić cię wszędzie.

Podczas swojego przemówienia ujawniła, jak jako osoba początkowo uznana za zbyt małą, aby zostać pilotem myśliwca, zdołała mimo wszystko dostać się do kokpitu. Co więcej, Winter obaliła mit, że wszystko zależy od pilota. Wręcz przeciwnie:

– To zawsze jest wysiłek zespołowy. W którym uczestniczy również ten, który prowadzi ciężarówkę z paliwem. Ponieważ jeśli on nie pojawi się, nie polecisz nigdzie – powiedziała Winter, według której wszystkie udane zespoły mają trzy charakterystyczne cechy: indywidualną odpowiedzialność, zdolność do całkowitego skupienia się na misji i gotowość do współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu.

Nicola Winter

Pozyskiwanie klientów i automatyzacja przy użyciu sztucznej inteligencji

Zmiana, adaptacja, transformacja - to są główne tematy, które były poruszane przez cały dzień pełen wrażeń. Dlatego nie było niespodzianką, że główną atrakcją wydarzenia było skupienie się na prawdopodobnie najważniejszym postępie technologicznym w ostatnim czasie: wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W panelu uczestniczyło dwóch renomowanych specjalistów w swojej dziedzinie, a mianowicie Florian Deter, dyrektor zarządzający Microsoft Germany i dr Daniel Holz, wiceprezes EMEA North w Google, którzy dyskutowali na ten temat z Ralfem Bühlerem, dyrektorem generalnym Conrad Electronic. Panel prowadziła dziennikarka i prezenterka telewizyjna Caren Miosga.

Wszyscy członkowie panelu zgodzili się, że dodawanie wartości jest głównym powodem, dla którego firmy korzystają z AI. Jednym z aspektów poruszonych przez dr Daniela Holza było przyciąganie klientów. 

Z pragmatycznego punktu widzenia, dzięki sztucznej inteligencji można dotrzeć do większej liczby klientów, a przede wszystkim zwiększyć ich zaangażowanie i przyciągnąć ich do własnych platform Florian Deter z Microsoftu podkreślił znaczenie AI w kontekście automatyzacji Sztuczna inteligencja powinna upraszczać aplikacje i pomagać w promowaniu innowacji – powiedział. 

Ponadto, panel przyjrzał się wadom AI. Wniosek był taki, że w obliczu znacznego ryzyka nadużyć i oszustw, zarówno ustawodawcy, jak i dostawcy usług AI muszą wprowadzić odpowiednie środki, aby temu zapobiec.       

“Nasza transformacja jest prawie zakończona.”

Nie dziwi, że przemówienie prezesa Conrad, Ralfa Bühlera, również skupiało się na zmianie, chociaż głównie dotyczyło przyszłości firmy. Jak zapewnić bezpieczeństwo łańcuchów dostaw? Jak zwiększyć efektywność, aby pozostać konkurencyjnym na globalnym rynku? Jak korzystać z zasobów w bardziej zrównoważony sposób? Pojawiły się także odpowiedzi te pytania: 

Wierzymy, że cyfrowe zamówienia pomagają rozwiązać te problemy. Dlatego właśnie istnieje Conrad Sourcing Platform. Nasze podejście polega na tworzeniu sieci ludzi, cyfrowych rozwiązań, usług i partnerów biznesowych, aby dostarczyć klientom wszystkie elementy sukcesu – powiedział  Ralf Bühler. – Nasza transformacja jest prawie zakończona. Jestem wdzięczny i dumny, widząc, że tak wielu klientów, partnerów biznesowych i pracowników naszej firmy wierzy w tę transformację i jest gotowych dołączyć do nas w tej podróży – zakończył.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę