Conrad Electronic pomaga modernizować maszyny i urządzenia

Conrad Electronic pomaga modernizować maszyny i urządzenia Bedya / Adobe Stock

Świat rozwija się w błyskawicznym tempie: zmieniają się wymagania klientów, konkurencja jest coraz silniejsza, a presja na obniżanie kosztów coraz większa. Modernizacja i rozbudowa istniejących zakładów produkcyjnych to wysoce efektywne rozwiązania, które pozwolą przedsiębiorstwom zabezpieczyć się na przyszłość. A korzyści jest wiele: wybór częściowej modernizacji pozwala zaoszczędzić pieniądze, a naprawa maszyn stanowi realną alternatywę dla zakupu nowego sprzętu. Conrad Sourcing Platform oferuje ponad 750 000 produktów wiodących producentów i znanych marek, zapewniając wszystko, co jest potrzebne firmom do rozbudowy najnowocześniejszych maszyn i zakładów. 

Brama SIMATIC IOT2050 jest prostym i niedrogim rozwiązaniem umożliwiającym podłączenie nowych i istniejących maszyn do Internetu. Preinstalowany system SIMATIC Industrial OS w wersji zaawansowanej przyspiesza uruchomienie urządzenia. Typowe scenariusze, w których wykorzystuje się SIMATIC IOT2050, to konserwacja zapobiegawcza oraz połączenie procesów produkcyjnych z systemem ERP (Enterprise Resource Planning) w celu zmniejszenia ryzyka kosztownych przestojów w zakładzie.
 
System TeSys Island został zaprojektowany do podłączania silników elektrycznych i innych rodzajów obciążeń elektrycznych o natężeniu do 80 A do rozdzielnic, a także do ich ochrony i zarządzania nimi. Cyfrowe zarządzanie obciążeniami sprawia, że sprzęt jest bardziej inteligentny, skraca czas przestojów, zapobiega awariom i wykorzystuje szybkie rozwiązywanie problemów, aby zwiększyć poziom produktywności. Inne wyróżniające się cechy to szybka i łatwa instalacja, uruchomienie oraz konfiguracja. Integracja z istniejącą architekturą systemu nie jest zależna od typu rozdzielnicy i jej producenta.
 
Zupełnie nowy sterownik Compact Controller 100 jest wyposażony w system operacyjny RTLinux, który umożliwia szeroki zakres zastosowań. Urządzenie jest programowalne w CODESYS-V3, ale obsługuje również rozwiązania nie oparte na IEC61131, zbudowane z wykorzystaniem Node-RED, Python i C++. Co więcej, produkt jest kompatybilny z wizualizerem Docker, który można zainstalować w późniejszym czasie. Dzięki temu Compact Controller 100 staje się pełnowartościowym urządzeniem IIoT, pełniącym również funkcję bramy.
 
Wieża sygnalizacyjna eSIGN firmy Werma oferuje maksymalną kompatybilność i wzornictwo przemysłowe, które łączy funkcjonalność ze stylem oraz wytrzymałością. Modułowa konfiguracja elektryczna pozwala na zdefiniowanie szerokiej gamy różnych sygnałów przy użyciu wielu kolorów, poziomów jasności i podświetlanych obrazów, począwszy od klasycznej sygnalizacji świetlnej, aż po ustawienia zdefiniowane przez klienta. Co więcej, wieże eSIGN umożliwiają zarówno wyświetlanie stopniowe, np. we wskaźnikach poziomu płynów, jak i podświetlanie całych paneli w celach sygnalizacyjnych.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę