Nowe pakiety PXI do testów i pomiarów od NI dostępne w Farnell

Nowe pakiety PXI od NI dostępne w Farnell Farnell

Wszystkie wydajne pakiety zawierają przyrząd PXI w 5-gniazdowym systemie PXI, który jest sterowany przez port Thunderbolt USB-C, co czyni je idealnym, opłacalnym sposobem na zautomatyzowanie wysokiej jakości pomiarów i testów za pomocą PXI. Bezpośrednie połączenie z laptopem eliminuje dodatkowe koszty kontrolera na płycie, umożliwiając stworzenie pierwszej ekonomicznej inwestycji w ofercie PXI. Każdy pakiet zawiera jedno urządzenie, a cztery pozostałe gniazda umożliwiają dodawanie przyrządów w miarę rozwoju potrzeb badawczych.

Od ponad 40 lat NI opracowuje systemy kontrolno-pomiarowe, które pomagają inżynierom na całym świecie stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Rozszerzenia PCI PXI (eXtensions for Instrumentation) są standardem przemysłowym i mogą być używane do budowy wysokowydajnych, mieszanych systemów pomiarowych do testów walidacyjnych i produkcyjnych. Łącząc — bez uszczerbku dla wydajności — wiele przyrządów w indywidualnych obudowach w jeden, niewielki system, oprogramowanie PXI oferuje skalowalność i elastyczność, która pozwala użytkownikom na dostosowanie pomiarów do potrzeb oraz uproszczenie opracowywania testów.

Środowisko programowe NI dla PXI, obejmujące LabVIEW i TestStand, umożliwia inżynierom łatwe dostosowanie procedur testowych oraz akwizycji danych, analizy i raportowania do konkretnych potrzeb. Wysoka wydajność, wartość, modułowość i łączność oprogramowania platformy PXI sprawiły, że jest ona stosowana w wielu branżach, takich jak motoryzacja, lotnictwo, elektronika, półprzewodniki, nauki przyrodnicze i inne.

Architektura platformy PXI umożliwia użytkownikom łatwe dodawanie i usuwanie modułów w celu spełnienia specyficznych wymagań testowych. Pakiety PXI są oparte na wspólnych aplikacjach i skonfigurowane tak, aby użytkownik mógł je dostosować do swoich potrzeb poprzez dodanie modułów spełniających jego wymagania. Portfolio PXI obejmuje oscyloskopy, źródłowe jednostki pomiarowe, mierniki LCR, generatory przebiegów, multimetry cyfrowe oraz inne, które mogą zastąpić tradycyjne przyrządy zamknięte w indywidualnych obudowach i z którymi można zintegrować przełączniki PXI w różnych topologiach.

Najważniejsze cechy:

  • Otwarty standard przemysłowy: Dzięki temu, że ponad 60 producentów oferuje sprzęt PXI, inżynierowie mają wiele możliwości wyboru modułów do swoich potrzeb testowych i pomiarowych. 
  • Wysoka wydajność: Sprzęt PXI od NI wykorzystuje najnowszą technologię, implementując wydajne procesory wielordzeniowe, układy FPGA i inne technologie zwiększające zakres oraz wydajność pomiarów.
  • Skalowalność: Architektura PXI umożliwia synchronizację pomiarów pomiędzy wieloma modułami lub wieloma obudowami, co pozwala na rozbudowę systemu w miarę zmieniających się wymagań.

PXI od NI oferuje niezrównaną modułowość, elastyczność i wydajność przy tworzeniu niestandardowych systemów testowych oraz pomiarowych, pozwalając użytkownikom na łatwe dostosowanie systemów testowych do ich specyficznych potrzeb – powiedział James McGregor, global head of Test, Tools and Production Supplies w Farnell. –  Te pakiety są oparte na bardzo popularnych aplikacjach testowo-pomiarowych, ale pozwalają klientowi na dodanie opcji, aby skupić się na testach, które są dla niego ważne. Dzięki rozbudowanemu środowisku oprogramowania użytkownicy mogą szybko opracować, dostosować i pewnie wdrożyć procedury testowe. Ten dodatek do oferty Farnell rozszerza a także ulepsza już wiodącą ofertę urządzeń testowych i pomiarowych.

 

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę