Nowe kamery z funkcją głębokiego uczenia

Nowe kamery z funkcją głębokiego uczenia Axis Communications

AXIS M2035-LE i AXIS M2036-LE to kamery mające możliwość realizowania zaawansowanej analityki na brzegu sieci. Połączenie wysokiej rozdzielczości obrazu i wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne sprawia, że oba urządzenia znajdą zastosowanie w monitoringu przestrzeni narażonych na występowanie trudnych warunków środowiskowych i pogodowych.

Obie kamery cechuje wysoka i szczegółowa jakość obrazu. Kamera AXIS M2035-LE zapewnia obraz HDTV o rozdzielczości 1080p, natomiast AXIS M2036-LE gwarantuje rozdzielczość Quad HD 1440p/4 MP. Ponadto kamera AXIS M2035-LE jest dostępna z dwoma wersjami obiektywu. Kamery wyposażone zostały w funkcję głębokiego uczenia na brzegu sieci, co stwarza możliwości korzystania z zaawansowanych aplikacji analitycznych, np. AXIS Object Analytics, umożliwiającej wykrywanie i klasyfikację ludzi oraz pojazdów.

W urządzeniach zadbano również o kwestie bezpieczeństwa. Dzięki Axis Edge Vaultchroniony jest identyfikator kamer Axis, a ich autoryzacja w sieci jest znacznie uproszczona. Biorąc pod uwagę technikalia, przestronna, uszczelniona tylna puszka zapewnia bezpieczne zarządzanie kablami. Co więcej, kamery są wysoce odporne na uderzenia zewnętrzne, co potwierdza klasa wykonania IK08.  Dodatkowo cechuje je także wysoka elastyczność i ekonomiczność instalacji, w tym obsługa zasilania PoE.

Najważniejsze cechy:

* rozdzielczość HDTV 1080p| Quad HD 1440p/4 MP i kompaktowa, lekka konstrukcja,

* analityka z funkcją głębokiego uczenia się i zipstream z obsługą H.264/H.265,

* możliwość pracy na zewnątrz z podświetleniem w podczerwieni (AXIS M2035-LE).

Źródło: Axis Communications

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę