Nowa rodzina przełączników Rack Transfer Switch oraz litowo-jonowych zasilaczy UPS
Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, przedstawił nową rodzinę przełączników źródeł zasilania Vertiv Geist Rack Transfer Switch (RTS), które zapewniają redundantne zasilanie urządzeń podłączanych do infrastruktury elektrycznej za pomocą pojedynczego przewodu, oraz wysokowydajny, litowo-jonowy zasilacz UPS Liebert GXT5 Lithium-Ion, przeznaczony do instalacji w szafie lub dostępny w wersji wolnostojącej.
Przełącznik Vertiv Geist RTS natychmiast wykrywa utratę zasilania oraz automatycznie przełącza zasilany odbiornik na alternatywne źródło w czasie krótszym niż 4 milisekundy, umożliwiając obsługiwanym serwerom i innym urządzeniom o krytycznym znaczeniu kontynuowanie pracy podczas planowanej lub nieplanowanej przerwy w zasilaniu. Obecnie dostępne są podstawowe modele z możliwością rozbudowy o dodatkowe funkcje w razie potrzeby, modele o rozszerzonej inteligentnej funkcjonalności, a także modele z opcją przełączania i monitorowania na poziomie każdego gniazda. Modele o rozbudowanej inteligencji udostępniają kompleksowy obraz zużycia energii przez sprzęt IT o krytycznym znaczeniu, zainstalowany w szafie rack lub dostępny w modelu zdalnym.
Oprócz zapewnienia nadmiarowego zasilania, przełącznik Vertiv Geist RTS proaktywnie monitoruje środowisko IT, w tym temperaturę, wilgotność i przepływ powietrza. Użytkownicy mają możliwość rozszerzenia jego funkcjonalności o zdalne monitorowanie zużycia energii przez sprzęt IT. Vertiv Geist RTS może obsługiwać do 24 gniazd w przypadku konfiguracji stelażowych o zwiększonej gęstości.
Kolejną nowością w ofercie Vertiv jest Liebert GXT5 Lithium-Ion – zasilacz UPS pracujący w trybie podwójnej konwersji online, dostępny w wersjach o mocy 1000, 1500, 2000 oraz 3000 VA. Dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych o wysokiej gęstości mocy zapewnia dłuższy czas pracy na baterii, niż typowy akumulator kwasowo-ołowiowy z regulacją zaworową (VRLA), ale jednocześnie zajmuje mniej miejsca. Do każdego UPS-a Liebert GXT5 Lithium-Ion można dodać maksymalnie osiem zewnętrznych modułów szaf z bateriami litowo-jonowymi o wysokości 1U, co ułatwia wydłużenie czasu jego pracy w trybie awaryjnym.
Czas życia baterii litowo-jonowych wynosi zazwyczaj 8-10 lat (w porównaniu z około 3-5 lat w przypadku baterii VRLA), czyli mniej więcej tyle, ile żywotność samego UPS-a. W ten sposób wyeliminowano konieczność kosztownej i niewygodnej wymiany akumulatorów oraz ich konserwacji co kilka lat. Baterie litowo-jonowe są również znacznie lżejsze niż VRLA i lepiej sprawdzają się w wyższych temperaturach, przez co zmniejszają wydatki i energię potrzebną do chłodzenia szafy. Korzyści te sprawiają, że całkowity koszt użytkowania (TCO) UPS-a Liebert GXT5 Lithium-Ion jest do 50% niższy niż w przypadku podobnego urządzenia wykorzystującego baterie VRLA, w typowym okresie jego eksploatacji. Ponadto Liebert GXT5 Lithium-Ion charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy (0,9-1,0) oraz sprawnością do 95% w trybie online i do 98% w aktywnym trybie ECO, co zapewnia jeszcze większą oszczędność energii i kosztów.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
– Wraz z rozwojem infrastruktury brzegowej, urządzeń IoT i sieci 5G, które stają się nowym filarem projektów cyfryzacji, dystrybutorzy i resellerzy szukają wydajnych rozwiązań, aby chronić małe i mikroprzedsiębiorstwa IT przed przerwami w dostawie prądu – powiedziała Birgit Jackson, dyrektor działu Integrated Racks and IT Solutions na region EMEA w Vertiv. – Nasze rozbudowane portfolio dla kanału dystrybucyjnego IT przynosi szereg korzyści ułatwiających rozwój na brzegu sieci, umożliwiając przedsiębiorstwom wykorzystanie najnowszych technik i przyspieszenie ich cyfrowej transformacji.
Rozwiązania Vertiv Geist RTS oraz Liebert GXT5 Lithium-Ion UPS są idealne dla placówek z branży bankowości, opieki zdrowotnej, usług finansowych, edukacji, energetyki, administracji państwowej i transportu, które posiadają mikrocentra danych, rozproszone sieci IT lub brzegowe centra danych.
Te dwa najnowsze produkty, oferowane przez kanał partnerski firmy Vertiv, umożliwiają resellerom z krajów z regionu EMEA zdobycie większej liczby punktów w ramach programu Vertiv Incentive Program (VIP), który umożliwia partnerom łatwe zdobywanie nagród bez konieczności składania jakichkolwiek raportów. Punkty bonusowe są co miesiąc naliczane w portalu partnerskm Vertiv Partner Portal, a partner musi się tylko zalogować, aby z nich skorzystać.
Źródło: Vertiv