Nord Drivesystems na Targach Anuga Foodtec 2022

Nord Drivesystems na Targach Anuga Foodtec 2022 Nord Drivesystems

Od 26 do 29 kwietnia 2022 firma Nord Drivesystems wystawia swoje produkty na Targach Anuga Foodtec. Dzięki silnikowi synchronicznemu IE5+ firma wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej układów napędowych w przemyśle spożywczym i intralogistyce. Silnik IE5+ został również zintegrowany z jednostopniową przekładnią walcową – co dodatkowo optymalizuje wydajność systemu – i jest obecnie wprowadzany na rynek w kolejnym rozmiarze.

Nowy motoreduktor DuoDrive charakteryzuje się wysoką wydajnością systemu i w połączeniu z gładką, niewentylowaną, kompaktową konstrukcją umożliwia redukcją wersji. Wyeliminowanie wielu zużywających się części skutkuje mniejszą konserwacją. W połączeniu z prostym uruchomieniem na zasadach plug-and-play, skutkuje to znacznym zmniejszeniem całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z istniejącymi systemami napędowymi. DuoDrive jest kompletnym rozwiązaniem szczególnie przydatnym wprzemyśle spożywczym oraz intralogistyce. Dzięki silnikowi synchronicznemu IE5+ firma Nord Drivesystems ponownie ustanawia nowe standardy: nowy silnik jest teraz dostępny w wersjach z wentylowaną lub gładką powierzchnią o mocy od 1,1 do 4,0 kW i ciągłym momencie obrotowym od 6,8 do 18,2 Nm.

Silnik
Nowy silnik synchroniczny IE5+ jest teraz dostępny również do zastosowań intralogistycznych w wersji wentylowanej do mocy 4,0 kW

DuoDrive to rewolucyjny zintegrowany motoreduktor firmy Nord Drivesystems o higienicznej konstrukcji przeznaczonej do łatwego mycia, w którym silnik synchroniczny IE5+ i jednostopniowa przekładnia walcowa są zainstalowane w jednej obudowie. Jako kompletny system, wyjatkowo kompaktowa koncepcja DuoDrive osiąga znacznie wyższą wydajność energetyczną niż sprawdzone wcześniej połączenie silnika synchronicznego IE5+ i przekładni stożkowej NordBloc.1®.

Z wynikiem dochodzącym do 92% DuoDrive oferuje obecnie jedną z najwyższych sprawności na rynku dla motoreduktorów w tej klasie mocy i osiąga bardzo wysoką sprawność systemu nawet w zakresie częściowego obciążenia. Dzięki temu jest przyszłościowy i realnie redukuje koszty. Pierwszy dostępny rozmiar DuoDrive obejmuje przełożenia przekładni od i = 3,24 do i = 16,2 i jest przeznaczony do zakresów momentu obrotowego do 80 Nm i prędkości do 1000 min-1. Ponieważ jest łatwy w czyszczeniu, odporny na korozję i zmywalny DuoDrive jest również idealny do stosowania w trudnych warunkach higienicznych i zapewnia wyższą dostępność systemu i niższe koszty czyszczenia dzięki mniejszym nakładom. W razie potrzeby silniki są dostarczane z gładką powierzchnią lub antykorozyjną obróbką powierzchni aluminiowych nsd tupH.

Silnik
Silniki synchroniczne IE5+ w dwóch rozmiarach z gładką konstrukcją idealnie nadają się do zastosowań związanych z myciem w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym Image

W przypadku surowych wymagań dotyczących ochrony powierzchni aluminiowych przed korozją, preferowaną technologią jest obróbka powierzchni nsd tupH. Dzięki specjalnej metodzie powierzchnia jest twardsza, a aluminium zachowuje się jak stal nierdzewna pod względem ochrony przed korozją. Nie jest to powłoka, ale obróbka powierzchni, która tworzy warstwę ochronną, która jest trwale połączona z materiałem podłoża. Tak więc nic nie może się oderwać ani odpaść. Ewentualne uszkodzenia mechniczne (zarysowania) pozostają ograniczone lokalnie i nie rozprzestrzeniają się. Napędy są łatwe w czyszczeniu i w dużej mierze odporne na kwasy i zasady. Możliwe jest nawet użycie myjek wysokociśnieniowych lub zastosowanie agresywnych mediów. Obróbka nsd tupH jest dostępna dla większości produktów aluminiowych w modułowym systemie napędowym Nord i idealnie nadaje się do zastosowań wrażliwych pod względem higienicznym w sektorze spożywczym.

Przedstawiciele firmy Nord Drivesystems są dostępni w hali 7.1 na stoisku A030.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę