Najlepsze rozwiązania automatyzacji i bezpieczeństwa ABB

ABB

Wykorzystując system ABB Ability 800xA, Sabic zastosuje zintegrowane rozwiązania ABB w zakresie automatyzacji, sterowania i bezpieczeństwa w projekcie Utilities Park i Pilot. Park jest częścią Sabic Technology Center, która oznacza największą globalną inwestycję firmy w innowacje oraz największe z 21 centrów technologicznych na świecie.

Łącząc funkcjonalność rozproszonego systemu sterowania (DCS), elektrycznego systemu sterowania i systemu przyrządów bezpieczeństwa (SIS), platforma 800xA ABB zapewni duże dane, dostarczane w czasie rzeczywistym, wraz z analizami predykcyjnymi, które wspierają Sabic w podejmowaniu dokładnych i terminowych decyzji w celu ulepszenia wydajność i wydajność instalacji pilotażowej.

Reklama

- W ramach strategii 2025 firma Sabic zaangażowała się w innowacje, zrównoważony rozwój i wdrażanie technologii cyfryzacji, które zwiększają jej wydajność i możliwości handlowe - powiedział Kevin Kosisko, dyrektor zarządzający, Energy Industries, ABB. - Nasz rozszerzony system automatyzacji ABB Ability 800xA wesprze długofalowy sukces SABIC poprzez poprawę wydajności inżynieryjnej i umożliwienie optymalnego wykorzystania zasobów i wydajności operacyjnej - dodał. Jest to dodatek do starań Sabic o włączenie Saudi Vision 2030, przy współpracy pokazującej wpływ treści lokalnych poprzez udział ABB w programie Sabic Home of Innovation.

 

© ABB

 

Reklama

Korzystając z SIS, operator z Arabii Saudyjskiej może być również pewny spełnienia przepisów zgodności z normą IEC 61508/61511 dzięki swojej dokładnej kontroli, testowaniu i zatwierdzaniu wszystkich funkcji oprzyrządowania bezpieczeństwa (SIF) w zakładzie. Współpraca między ABB i Wison Engineering, największym niepaństwowym dostawcą usług inżynieryjnych, zamówień i budownictwa (EPC) w Chinach, była integralną częścią wyboru systemu ABB. Wison Engineering zabezpieczył w zeszłym roku zamówienie SACIC na kwotę 150 milionów USD od firmy Sabic.

- Cieszymy się z współpracy z ABB i cieszymy się na wykorzystanie naszej połączonej wiedzy specjalistycznej, aby zapewnić większą wartość dla Sabic - powiedział rzecznik zespołu wykonawczego Wison Engineering. - Zapewniając inteligentny wgląd w dane, rozproszony system kontroli ABB pomoże nam zapewnić bezpieczną i wydajną realizację tego projektu przy minimalnych kosztach, harmonogramie i ryzyku - dodał. Prace nad pilotem mają się rozpocząć na początku 2020 r.

Źródło: ABB

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę