Modele przekaźników z technologią Push-In Plus firmy Omron

Omron

Firma Omron ujednoliciła konstrukcję i rozmiar wyposażenia szafek sterowniczych oraz wprowadziła produkty wykorzystujące  metodę okablowania Push-In Plus. Technologia ta została wdrożona przez ponad 10 000 firm i przyczyniła się do zmniejszenia rozmiaru szafki sterowniczej o około 30% oraz skrócenia czasu potrzebnego na podłączenie o połowę — na przykład w produkcji półprzewodników.

Przekaźnik zaciskowy

Do przekaźników zaciskowych G6D-F4B/G3DZ-F4B dodano nowe modele G6D-F4PU/G3DZ-F4PU z technologią Push-In Plus. Zapewniają one większą funkcjonalność niż modele z zaciskami śrubowymi. Bloki zaciskowe z technologią Push-In Plus ograniczają liczbę przewodów i konieczność prac konserwacyjnych. Metoda dwuprzewodowa umożliwia wspólne okablowanie i krzyżowanie przewodów, a krótkie mostki są dostępne opcjonalnie. Nowe modele należą do kategorii 5 A dzięki optymalnej konstrukcji gniazda, która sprawia, że nadają się one do montażu w małych szafkach wewnątrz maszyn, skrzynkach połączeniowych i szafkach operacyjnych.

Metoda podłączenia: blok zaciskowy z technologią Push-In Plus

  • Obciążenie znamionowe: 5 A przy 250 V AC, 5 A przy 30 V DC (G6D-F4PU: na pojedynczy przekaźnik)
  • 0,3 A przy od 3 do 264 V AC; 0,3 A przy od 3 do 125 V DC (G3DZ-F4PU: na pojedynczy SSR)

 

Interfejs okablowania XW6T z widocznymi wskaźnikami

Firma wprowadziła również interfejs okablowania XW6T, który sygnalizuje zakończenie instalacji przewodów. Zielony wskaźnik pojawia się, gdy przewód został prawidłowo włożony do otworu zacisku, co umożliwia natychmiastowe potwierdzenie jego prawidłowego podłączenia bez konieczności angażowania pracowników. Sprawdzenie wskaźników umożliwia wykonanie kontroli przedwysyłkowej i czynności z zakresu konserwacji przewodów, ograniczając poświęcony na nią czas. Ponadto zdecydowanie zalecamy stosowanie interfejsu XW6T wraz z zasilaczem firmy Omron w celu zmniejszenia liczby błędów okablowania — dzięki różnym kolorom krótkich mostków i wskaźnikowi okablowania można łatwo zidentyfikować prawidłowe przewody dodatnie i ujemne.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę