elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Konkurs DCS Awards 2021. Schneider Electric z nagrodą

Pixabay
Reklama
Reklama

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zwyciężył w kategorii „Wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój i efektywność” w konkursie DCS Awards. Nagroda jest wyrazem uznania za wiodącą rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju centrów danych oraz za technologie, które pomagają klientom sprostać wymaganiom w zakresie odporności, wydajności i zrównoważonego działania. Schneider Electric otrzymał ponadto nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych” (wspólnie z APT).

Zrównoważony rozwój i efektywność są od dawna w centrum zainteresowania Schneider Electric. Firma może poszczycić się licznymi sukcesami i konsekwentnie wspiera klientów w zmniejszaniu wpływu na środowisko ich krytycznej infrastruktury dzięki zrównoważonym technologiom Green Premium, innowacyjnym strategiom projektowania i budowania rozwiązań oraz wsparciu działu usług energetycznych i zrównoważonego rozwoju (ESS).

Reklama

Wiodąca w branży oferta rozwiązań sprzętowych i programowych, obejmująca platformę EcoStruxure IT do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM), pomaga operatorom uzyskać lepszy wgląd w krytyczne środowisko IT oraz podjąć kroki w celu zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Zrównoważone rozwiązania w zakresie zasilania awaryjnego, w tym energooszczędne zasilacze awaryjne UPS z serii Galaxy z bateriami militowo-jonowymi, rozdzielnice bez gazu SF6 oraz technologie mikrosieci umożliwiają operatorom spełnienie wymagań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oferują możliwość magazynowania energii i integracji z siecią odnawialnych źródeł energiiwykorzystujących wiatr i słońce.

W ostatnich latach Schneider Electric opracował strategie, które pomagają operatorom wyjść poza ramy tradycyjnych projektów centrów danych i ograniczyć emisje także w ramach tzw. zakresu trzeciego (obejmującego zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie emisje w ramach całego łańcucha wartości). W 2020 r. firma ogłosiła, że przyspiesza realizację swoich korporacyjnych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i obiecała pomóc klientom zredukować emisję dwutlenku węgla o 800 mln ton do 2025 r. Do tej pory firma pomogła zredukować emisję CO2 o 319 mln ton.

Reklama

Zakończony szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow stanowi szansę dla naszej branży. Tą szansą, która powinna nas zjednoczyć, jest zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji CO2. Łącząc innowacyjne projekty ze zrównoważonymi technologiami i integrując je zarówno z odnawialnymi źródłami energii, jak i siecią energetyczną, nasz sektor może odegrać kluczową rolę w dążeniu do rozwiązania problemu zagrożenia klimatu. Nagroda DCS Awards stanowi potwierdzenie naszych dotychczasowych starań i jednocześnie powód do dalszej wytężonej pracy – mówi Marc Garner, wiceprezes Pionu Secure Power w Schneider Electric UK&I.

Firma Schneider Electric wraz z Elite Partners Advanced Power Technology (APT) otrzymała także nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych”. Organizacje zrealizowały projekt cyfrowej transformacji centrum danych dla Rady Miasta Newcastle. Rozwiązanie wsparło nową strategię e-administracji w świadczeniu usług dla 300 tys. obywateli i firm na obszarze administracyjnym miasta. Projekt obejmował modernizację obecnej wydajności centrum danych, unowocześnienie infrastruktury fizycznej, w tym wykorzystanie nowych zasilaczy UPS, stojaków, obudów i izolacji, a także wdrożenie oprogramowania EcoStruxure do zarządzania IT w celu zwiększenia widoczności środowiska operacyjnego. System poprawia zdolność władz miejskich do zapewnienia ciągłości usług, zmniejsza zużycie energii i umożliwia optymalne wykorzystanie energii przez systemy zasilania i chłodzenia.

Nagrody w DCS Awards to kolejne wyróżnienia, które w ostatnim czasie zdobył Schneider Electric. W tym miejscu warto podkreślić, że firma w 2021 r. uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu Corporate Knights w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Schneider Electric

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama