Schneider Electric dołącza do Fali Renowacji

Schneider Electric dołącza do Fali Renowacji Pixabay

Firma Schneider Electric, działająca w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Corporate Knights 2021 w obszarze zrównoważonego rozwoju, poinformowała, że dołącza do inicjatywy Fala Renowacji. To międzysektorowa grupa ekspertów zajmująca się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków.

Unia Europejska zakłada, że do 2050 r. jako Wspólnota powinna stać się zeroemisyjna. Efektywność energetyczna to konieczny warunek sprawiedliwej społecznie i efektywnej ekonomicznie transformacji klimatycznej. Aby sprostać temu wyzwaniu, powołano do życia lokalną polską inicjatywę o nazwie Fala Renowacji. Jej cel to zwrócenie uwagi na podjęcie niezbędnych działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków. Do inicjatywy dołączyła właśnie firma Schneider Electric.

Widząc potrzebę realnych działań na rzecz optymalizacji zużycia energii przez budynki, aktywnie włączamy się w inicjatywę Fala Renowacji .Doskonale wpisuje się ona w promowaną przez nas wizję „Budynku Przyszłości”, który musi być zrównoważony energetycznie, hiperwydajny, odporny i przede wszystkim zorientowany na ludzi – podkreśla Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na Klaster Europy Środkowo-Wschodniej.

Fala Renowacji stanowi odpowiedź wobec braku na polskim rynku jednej inicjatywy skoncentrowanej na kompleksowej efektywności energetycznej budynków. Misją firm ją tworzących jest działanie na rzecz osiągnięcia poziomu 3% renowacji budynków w Polsce rocznie połączone ze wzrostem udziału kompleksowych, głębokich renowacji.

Jednogłośne działanie pod wspólnym parasolem to przykład tego, dokąd powinien zmierzać współczesny biznes: prowadzić działania edukacyjne i praktycznie wpływać na poprawę efektywności energetycznej budynków w Polsce. To także szansa na lepsze dotarcie do administracji publicznej i rozpoczęcie dialogu na temat tego, co musi zostać poprawione – dodaje Marek Olszewski, marketing channel manager na Klaster Polski, Czech i Słowacji w Schneider Electric, odpowiedzialny m.in. za zagadnienie budynków przyszłości.

Efektywność energetyczna budynków to obszar, na którym od lat koncentrują się działania Schneider Electric. Opracowywane i wdrażane przez firmę rozwiązania sprawiły, że między 2018 a 2020 r. pomogła zaoszczędzić 134 mln ton emisji CO2. Do końca pierwszego kwartału 2021 r. było to już 276 mln ton. To wymierny efekt, który przynosi korzyść wszystkim: zarówno firmom, jak i ludziom. To również dowód na to, że wspieranie działań mających na celu troskę o optymalizację zużycia energii daje szansę na stworzenie przyjaznej i bezpieczniejszej przyszłości.

Falę Renowacji zainicjowały firmy: KnaufInsulation, Danfoss, Signify i Rockwool. Członkami inicjatywy, oprócz Schneider Electric, są też Honeywell oraz Kingspan. Grupa podejmuje wspólne działania, począwszy od kwietnia 2020 r. Jednym z nich jest dołączenie do europejskiej kampanii Renovate Europe, zrzeszającej 40 partnerów reprezentujących przemysł i organizacje społeczne, jak również 17 partnerów działających na poziomie krajowym.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 7-8-9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę