Koncepcja simplexity i oprogramowanie ułatwiają wszystkie procesy

Koncepcja simplexity i oprogramowanie ułatwiają procesy Faulhaber

Każda osoba, która śledzi zyskujące popularność zagadnienia, na pewno spotkała się z terminem „simplexity”. Połączenie słów „simplicity” (prostota) i „complexity” (złożoność) na pierwszy rzut oka wydaje się zestawiać ze sobą dwie sprzeczności. Termin obejmuje dążenie do prostej i intuicyjnej funkcjonalności złożonych systemów i programów oraz powiązanej łatwości obsługi. Innymi słowy, nawet jeśli same zastosowania stają się coraz bardziej złożone, ponieważ w rezultacie oferują większą wydajność i wartość dodaną, nadal powinny pozostać proste w obsłudze. Kryje się za tym kolejna, zwykła idea: Prostota użytkowania przekłada się na większą satysfakcję i skuteczność. Koncepcja simplexity stała się megatrendem i będzie miała decydujący wpływ na zastosowania przyszłości.

Produkty analogowe, technologia sieciowa, rozwiązania cyfrowe

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów i innowacyjnej technologii rozwiązania napędowe firmy Faulhaber oferują coraz więcej możliwości. Oznacza to na przykład, że współczesna technologia automatyzacji obejmuje najnowocześniejsze rozwiązania sieciowe. Producenci maszyn stają przed wyzwaniem integracji napędów w heterogenicznych systemach, w których serwomotory o mocy 50 W działają na równych prawach bezpośrednio obok napędów o mocy wielu kilowatów. Tutaj interfejs wykorzystywany do zintegrowania konfiguracji napędu ze stawianymi wymaganiami jest indywidualnie dostosowywany do konkretnego zastosowania. System, niezależnie od tego, jak złożony jest, musi być łatwy w uruchomieniu i obsłudze.

Jak można łatwo wdrożyć rozwiązania napędowe zgodnie z koncepcją simplexity?

Zasadniczo Faulhaber spełnia wymagania systemów heterogenicznych dzięki znacznie rozszerzonemu wsparciu produktów. Użytkownicy z branży robotyki i budowy maszyn są ekspertami w zakresie swoich konkretnych procesów; szczegóły konfiguracji napędu nie należą zazwyczaj do ich podstawowych kompetencji. Dlatego też dużą wagę przywiązuje się do jak najprostszego uruchomienia – tu z pomocą przychodzi darmowe oprogramowanie Faulhaber Motion Manager. Zapewnia ono użytkownikom szerokie wsparcie przy uruchamianiu i konfiguracji systemów napędowych Faulhaber. Graficzny interfejs użytkownika umożliwia stosowanie jednolitych i intuicyjnych procedur niezależnie od używanych rodzin produktów i interfejsu.

Proste zarządzanie we wszystkich obszarach – dzięki Motion Manager 7

Oprócz nowo zaprojektowanego obszaru do łatwego rozruchu i konfiguracji systemów napędowych, nowy Motion Manager 7 zawiera także różne narzędzia do kontrolowania i obserwowania zachowania napędu, środowisko programistyczne dla programów sekwencyjnych oraz obszar konserwacji do diagnostyki i aktualizacji oprogramowania układowego. Dzięki nowemu, atrakcyjnemu interfejsowi i nowym funkcjom obsługa i konfiguracja stają się dziecinnie proste. Graficzny interfejs użytkownika umożliwia stosowanie jednolitych i intuicyjnych procedur niezależnie od używanych rodzin produktów i interfejsu. Ponadto każdy, kto potrzebuje dodatkowego wsparcia lub ma konkretne pytania, może skorzystać z możliwości zdalnej konfiguracji. Oprócz tego w przypadku konkretnych zastosowań programowych i aplikacyjnych dostępne jest wsparcie Faulhaber MC.
 

Koncepcja simplexity i oprogramowanie ułatwiają wszystkie procesy zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 10-11-12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę